• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-885-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه موقت بندرعباس:

12 فروردین افتخاری بزرگ برای همه ملت های مسلمان است/ مردم از کالای ایرانی حمایت کنند

امام جمعه موقت بندرعباس گفت: 12 فروردین افتخاری بزرگ برای همه ملت های مسلمان است و در این روز حکومتی شکل گرفت که اساس و بنیان آن آموزه های دینی و شرعی است.
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی‌پور در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: تمامی موجودات نشانه‌ای از توحید خداوند است و باید نسبت به همه موجودات درس توحید فراگیریم.
وی با اشاره به فلسفه خلفت انسان و زندگی کردن در دنیای مادی خاطرنشان کرد: زیستن در این دنیا تنها برای خوردن و آشامیدن و خوشگذرانی نیست بلکه باید در دنیای مادی، توشه‌ای برای آخرت برگیریم.
امام جمعه موقت بندرعباس تصریح کرد: انسان مؤمن در هر شرایطی و از هر جریانی برای تقویت اعتقاد و ایمان خود بهره می‌گیرد، اما انسان کافر تنها به دنبال خوشگذرانی و خوردن و آشامیدن است.
حجت‌الاسلام حسینی‌پور بیان کرد: افراد مومن و کافر هر دو در این دنیا زندگی می‌کنند با این تفاوت که نگاه انسان مومن به هر چیزی، نگاه توحیدی است و به فکر اندوختن زاد و توشه‌ای برای آخرت خود است.
وی با بیان اینکه تقوا مراتب مختلف دارد، اضافه کرد: جامعه امروزی غبار آلود است و با مشغول شدن چشم و گوش و فکر انسان از تقوای وی کاسته می شود، انسان باتقوا باید سرمایه معنوی را کسب و حفظ کند.
امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد حضرت علی(ع) اظهار کرد: همه ما به مقام والای آن امام خمام واقفیم امید است بیش از پیش از فضائل اخلاقی امیر مومنان علی بن ابیطالب(ع) بهره ببریم.
حجت‌الاسلام حسینی‌پور اعتکاف را مجموعه‌ای از عبادات دانست و عنوان کرد: نماز، روزه، تلاوت قرآن، دوری از محرمات، ... همه از واجبات الهی است که در سنت معنوی اعتکاف تجمیع شده است.
و، برگزاری باشکوه مراسم اعتکاف و حضور پرشور مردم به ویژه جوانان در این مراسم معنوی را از بهترین آثار و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و تصریح کرد: این سنت حسنه چندسالی است که با شکوه خاصی در کشور برگزار می‌شود.
امام جمعه موقت بندرعباس ادامه داد: می‌بایست همه در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کنند اگر کسی موفق به حضور در این مراسم معنوی نشد می‌تواند در راستای هرچه بهتر برگزار شدن اعتکاف مشارکت کند و از ثواب اخروی آن بهره‌مند شود.
حجت‌الاسلام حسینی‌پور با اشاره به نامگذاری سال با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری، با تاکید بر اینکه حمایت از تولیدات داخلی، نظام مقدس را تقویت می‌کند، خاطرنشان کرد: مردم به خرید و استفاده از کالای ایرانی اهتمام ویژه بورزند؛ اگر کالای ایرانی خوب ساخته مردم از محصولات مملکتشان حمایت می‌کنند.
وی در پایان با اشاره به اینکه در ایام نوروز مسئولان امر به معروف ونهی از منکر باید فعالتر در صحنه ها حضور یابند، اظهار کرد: در یک همه پرسی و نظرخواهی به دستور امام خمینی(ره) مردم با اراده خود در فروردین سال 58 به جمهوری اسلامی رای آری دادند و 12 فروردین افتخاری بزرگ برای همه ملت های مسلمان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: