• جمعه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1884-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس انجمن صنفی کارخانه‌های استان هرمزگان:

3 کارخانه آردسازی در هرمزگان مازاد بر نیاز است/مصرف نان نسبت به سال‌های قبل در هرمزگان کاهش یافته است

رئیس انجمن صنفی کارخانه‌های استان هرمزگان گفت: متأسفانه کارخانه‌های هرمزگان در حال ورشکستگی و فرار از این صنعت هستند.
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس،  غلامرضا معروفی در جمع خبرنگاران افزود:  چهار سال است به دستمزد آسیابانی اضافه نشده و هرساله با افزایش هزینه‌های نیروی انسانی و هزینه‌های جانبی روبه‌رو هستیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: کارخانه‌های استان هرمزگان به لحاظ شرایط خاص آب و هوایی، هزینه بالاتری را نسبت به سایر استان‌ها برای مدیریت واحد تولیدی می‌پردازند و با این شرایط کارخانه‌های استان، دیگر انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت ندارند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 6 کارخانه آردسازی در استان هرمزگان فعالیت می‌کنند که از میان آنها 3 واحد، مازاد بر نیاز است. 
معروفی اضافه کرد:متأسفانه در یک برهه زمانی، بدون کنترل و برنامه‌ریزی مجوز گرفته و بدون هماهنگی ظرفیتشان را افزایش دادند و در حال حاضر همگی مدعی شده‌اند.
وی ادامه داد: در حال حاضر مجموع تولید کارخانه‌ها در مرز 50 هزار تن است اما گندمی که تحویل کارخانه‌ها داده می‌شود، به مرز 15 هزار تن می‌رسد.
رئیس انجمن صنفی کارخانه‌های استان هرمزگان  در پایان خاطرنشان کرد: علاوه‌ بر آن، مصرف نان در استان نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته و این موضوع در کاهش سهمیه گندم کارخانه‌ها نقش موثری داشته است. متأسفانه در حال حاضر کارخانه‌ها از وضعیت تخصیص سهمیه‌ها بسیار شاکی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: