• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2387-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس حوزه هنری هرمزگان:

هفته هنر انقلاب اسلامی فرصتی برای معرفی حوزه هنری است/ کمترین اعتبارات جاری هرمزگان را حوزه هنری دارد

رئیس حوزه هنری هرمزگان گفت: کمبود فضا باعث جلوگیری از افزایش فعالیت های حوزه هنری هرمزگان شده است و با توجه به اینکه نزدیک به 40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد، حوزه هنری هرمزگان فضای مناسبی را در اختیار ندارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، انوشیروان پیشدار بیان کرد: به مناسبت شهادت شهید آوینی 20 فرودین ماه هر سال آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی است و طی دستور عمل هایی ارائه شده برای این هفته برنامه هایی در طول این هفته همزمان با سراسر کشور در هرمزگان نیز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هفته هنر انقلاب اسلامی فرصتی برای معرفی فعالیت های حوزه هنری به شمار می رود، ادامه داد: فردا هم زمان با سراسر کشور با غبارروبی گلزار شهدای گمنام بندرعباس توسط هنرمندان حوزه هنری هفته هنر انقلاب اسلامی در هرمزگان آغاز می شود.

پیشدار تصریح کرد: از اهم برنامه های این هفته در هرمزگان اکران فیلم آتشبار است که در خصوص زندگی جانباز آتشبار است که در این هفته اکران خواهد شد و در طی این هفته نشست فیلم سازان و عکاسان حوزه هنری نیز برگزار می شود.

وی افزود: برپایی نمایشگاه عکس "پشت دریاها شهری است" از آثار عکاسان حوزه هنری هرمزگان از دیگر برنامه های اجرایی در هفته هنر انقلاب اسلامی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: نشست ادبی شعر انقلاب با حضور شاعران حوزه هنری و اجرای نمایش های تئاتر مردمی بچه های مسجد با محوریت شهرستان میناب به دلیل پویایی در این عرصه در کل استان برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: رونمایی از مجموعه شعر "زمین جای عاشق شدن نیست" سروده رضا انصاری از شاعران روشن دل حوزه هنری هرمزگان و دیدار هنرمندان حوزه هنری با امام جمعه بندرعباس و استاندار هرمزگان دیگر برنامه های اجرایی در این هفته است.

پیشدار ابراز کرد: تجلیل از هنرمند شاخص انقلاب اسلامی در هرمزگان، تجلیل از هنرمندان پیکسوت استان، تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان دفاع مقدس و تجلیل از خانواده های شهدای هنرمند از دیگر برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در هرمزگان است.

وی افزود: حوزه هنری هرمزگان برای گسترش فعالیت های خود نیاز به محلی دارد که بتواند وظایف خود را گسترده تر انجام دهد و در حال حاضر کمبود فضا باعث جلوگیری از افزایش فعالیت های حوزه هنری هرمزگان شده است و با توجه به اینکه نزدیک به 40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد، حوزه هنری هرمزگان فضای مناسبی را در اختیار ندارد و کمترین اعتبارات جاری در استان را حوزه هنری هرمزگان دارد.

رئیس حوزه هنری هرمزگان اظهار کرد: در سال 1397 در هر ماه قصد داریم حداقل یک اثر را در حوزه هنری رونمایی کنیم و سالی پر تولید را خواهیم داشت.

وی بیان کرد: بیش از 8 نمایش در تئاتر بچه های مسجد در سال گذشته تولید شده است و نگاه ما اجرای نمایش در میان مردم است و با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان این امر را در نقاط مختلف هرمزگان عملی کرده ایم.

پیشدار تصریح کرد: یکی از نقاط قوت ما در حوزه نمایش، محوریت شهرستان میناب است که اثر چادری برای نجیمه از میناب سال گذشته منتخب تئاتر بسیج کشور شد.

وی اضافه کرد: نگاهی به رویدادها و رخدادهای انقلاب اسلامی در هرمزگان از سال 42 تا 57 با محوریت پنج تن از روحانیون هرمزگان و همچنین پژوهش در زمینه موسیقی با همکاری استاد رضایی از دیگر اقدامات حوزه هنری در سال گذشته بوده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: سه برنامه شب خاطره را با مشارکت بخش های مختلف در سال گذشته برگزار کردیم و علاوه بر دیگر برنامه های هفتگی در حوزه هنری هرمزگان کارگاه نویسندگی برای کودکان و نوجوانان را در حال برگزاری هستیم که از پایه به آموزش تخصصی نویسندگی برای کودکان می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: