• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2584-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قیمت سکه و طلا در سراشیبی سقوط؛ همچنان بازار بندرعباس در شوک

مشاهدات خبرنگار ایسنا و گفت‌وگو با طلافروشان در بندرعباس نشان می‌دهد تاز زمانی که دلار 4200 تومانی در بازار توزیع نشود، قیمت سکه و طلا به ثبات و قیمت واقعی نمی‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، پس از افزایش نوسانات در بازار طلا و ارز، شب گذشته معاون اول رئیس‌جمهور اعلام کرد که دلار تک‌نرخی شده و همه افراد می‌توانند دلار موردنیاز خود را با نرخ ۴۲۰۰ تهیه کنند. همچنین طبق آنچه از سوی دولت اعلام‌شده خرید و فروش دلار با قیمت بیش از ۴۲۰۰ قاچاق محسوب می‌شود و با خریداران و فروشندگان آن برخورد خواهد شد.

پس از اعلام دولت در خصوص تک‌نرخی کردن ارز 4200 تومان خبرنگار ایسنا برای مشاهدات از واکنش بازار به این موضوع برای تهیه گزارش به بازار بندرعباس رفت و گفت‌وگو با طلافروشان نشان می‌داد همچنان بازار در شوک به سر می‌برد اما قیمت سکه و طلا با کاهش روبه‌رو بوده است.

در حال حاضر خریدار برای دلار 4200 تومانی وجود دارد اما دلاری برای فروش نیست؛ قیمت سکه و طلا صبح در بازار بندرعباس طبق گفته فروشندگان با نوساناتی روبه‌رو بود اما مشاهدات نشان می‌دهند این قیمت غیرواقعی بوده و تاز زمانی که دلار 4200 تومانی توزیع نشود، به ثبات و قیمت واقعی نمی‌رسد.

طبق گفته طلافروشان طی هفته‌ها و روزهای گذشته با تلاطم قیمت در بازار سکه و طلا مردم هیجانی شده و اقدام به خرید سکه کردند؛ البته این موضوع شامل افرادی می‌شد که قصد سرمایه‌گذاری داشتند و به همین دلیل به خرید سکه ورود کردند.

همچنین مراجعه خبرنگار ایسنا به صرافی‌های واقع در بندرعباس حکایت از آن دارد که دلاری برای فروش نیست و طبق گفته آن‌ها اگر دلاری توزیع شود مربوط به پایتخت است.

این در حالی است که بانک‌ها نیز طبق دستور دولت از ابتدای سال جاری ارزی برای فروش به دانشجویان ندارند اما میزان فروش ارز دولتی 4211 تومان عنوان‌شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: