• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2784-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بندرعباس فعال‌ترین مرز کشور در زمينه ترانزيت کالا در سال 96

مدیرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان گفت: بندرعباس با حمل سه ميليون و 930 هزار و 781 تن کالا، فعال‌ترین مرز کشور در زمينه ترانزيت کالا در سال گذشته شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، باقر جوان افزود: پس از بندرعباس، مرزهاي پرويز خان(کردستان)، بازرگان (آذربايجان غربي)، باشماق (کردستان) و سرخس (خراسان رضوي) به‌عنوان فعال‌ترین مرزهاي کشور در امر ورود کالاهاي ترانزيت در سال 96 به شمار می‌روند.

وي خاطرنشان کرد: عمده‌ترین کالاهاي ترانزيت شده طي اين مدت کالاهايي نظير مواد سوختي،کالاهاي ساختماني، وسايل نقليه باري و قطعات خودرو مستعمل و مسافري و مواد غذايي هم‌چنین انواع پنبه بوده است.

مديرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان ضمن اشاره به سهم عمده حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در جابه‌جایی کالا در سال گذشته گفت: بندرعباس به دليل دارا بودن امکانات مناسب تخليه و بارگیری و بندر مهم شهيد رجايي بيشترين سهم ترانزيت کشور را به خود اختصاص داده است.

وي ادامه داد: توجه هم‌زمان به توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلي در مبادي ورودي و خروجي کالا در شمال - جنوب و شرق - غرب کشور که تکمیل‌کننده کريدورهاي حمل‌ونقل بین‌المللی هستند جايگاه ايران را در اين صنعت بارزتر خواهد کرد.

جوان در پایان گفت: آمار ترانزيت کالا از کشور و ميزان کالاهاي عبوري نشان‌دهنده نقش و اهميت کريدور بین‌المللی شمال و جنوب در ترانزيت کشور است که با توسعه زیرساخت‌های لازم در مسير اين کريدور اين نقش به‌مراتب افزايش خواهد يافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: