• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4087-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اتاق بازرگانی را نمی توان بدون تاریخ تجارت هرمزگان معرفی کرد

مؤلف کتاب یک قرن و نیم همراهی تجار گفت: کتاب یک قرن و نیم همراهی تجار علی رغم تلاش وافر در برگیرنده تمامی فراز و نشیب های بازرگانی و تجارت هرمزگان نیست

علی کمال زاده در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، بیان کرد: از تاسیس اتاق تجارت بندرعباس با عنوان مجلس وکلای تجار بندرعباس در سال 1363 تا کنون بیش از 133 سال می گذرد.

وی افزود: کتاب یک قرن و نیم همراهی تجار حاصل تلاش و پشتکار برخی از کارشناسان می باشد که در این اثر تلاش گردیده ضمن توجه به تجارت در هرمزگان، اتاق تجارت بندرعباس نیز معرفی شود.

کمالی زاده تصریح کرد: تاکنون تألیفات متعددی در زمینه های سوابق اقتصادی، سیاسی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی شهر بندرعباس توسط نویسندگان بزرگوار استان تألیف و منتشر شده که هرکدام به نوبه خود سهم به سزایی در شناساندن و آشنا نمودن علاقه مند به شهر بندرعباس داشته است.

وی ادامه داد: این کتاب به دلیل اینکه بتواند تا حدودی پاسخگوی نیاز علاقه مندان و پژوهشگران به مطالعه تاریخچه اتاق بازرگانی بندرعباس باشد تألیف و تدوین شده است.

این مؤلف خاطرنشان کرد: این کتاب علی رغم تلاش وافر در برگیرنده تمامی فراز و نشیب های بازرگانی و تجارت هرمزگان نیست و کلیه آمار و اطلاعات به دست آمده از تعدادی کتب، مجلات اتاق بازرگانی، روزنامه اطلاعات، گزارش ها و عملکردهای اتاق است.

وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی را نمی توان بدون تاریخ تجارت هرمزگان معرفی کرد و از آنجا که اتاق بازرگانی، تجارت، صادرات و واردات مکمل و وابسته هم هستند، بدین منظور جملاتی کوتاه از تاریخ تجارت در هرمزگان از دیدگاه نویسندگان بزرگ و ارزشمند اشاره شده است.

کمالی زاده در پایان با تشکر از تمام افرادی که وی در تألیف این کتاب حمایت کردند، گفت: از صاحب نظران و علاقه مندان استدعا دارم که بر اینجانب منت گذاشته، نظرات و نواقص و کمبودها را به اینجانب اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: