• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-5914-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار بندرعباس در حاشیه تئاتر خواجه عطا:

شناساندن هویت‌های اصلی شهر در توسعه فرهنگی موثر است/المان خواجه عطا ساخته می‌شود

شهردار بندرعباس گفت: کارهای هنری زمانی که با ارزش‌های اعتقادی، ارزش‌های منطقه و هویت یک شهر همراه باشند می‌توانند کمک بزرگی به مشارکت شهروندان کنند.

عباس امینی زاده پس از تماشای نمایش خواجه عطا در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، بیان کرد: در هر جامعه‌ای ابعاد مختلفی در زندگی مردم وجود دارد که بخشی از آن فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است که در قالب هنر نیز می‌توان آن‌ها را نشان داد.

وی با بیان اینکه هنر می‌تواند باعث بالندگی روح و روان انسان شود، افزود: انسان‌ها در همه مراحل و عرصه‌های زندگی نیاز به بالندگی روحی و روانی دارند و یکی از ابزارهایی که همیشه می‌تواند به انسان در این زمینه کمک کند کارهای نمایشی خوب است.

  امینی زاده اظهار کرد: کارهای هنری زمانی که با ارزش‌های اعتقادی، ارزش‌های منطقه و هویت یک شهر همراه باشند می‌توانند کمک بزرگی به مشارکت شهروندان کنند و در نتیجه ارتقای اجتماعی یک شهر را به دنبال دارند.

وی با بیان اینکه یکی از نکات مهمی که باعث تعلق‌خاطر مردم به شهرشان شود، شناخت هویت محلات شهر است، تصریح کرد: زمانی که نسبت به علت نام‌گذاری محلات شهر خود شناخت داشته باشیم احساس تعلق بیشتری نسبت به آن خواهیم داشت.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: شناخت و شناساندن هویت‌های اصلی شهر در توسعه فرهنگی و اجتماعی آن می‌تواند بسیار اثرگذار باشد و نمایش خواجه عطا که معرفی بخشی از شخصیت "خواجه عطا" که نام محله‌ای در بندرعباس نیز است را در برگرفته، می‌تواند در بهتر معرفی کردن چنین موضوعاتی تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اجرای متفاوت و موضوع خاص نمایش"خواجه عطا"، افزود: خواجه عطا نائب السطنه هرمز بود که با پرتغالی‌ها درگیر می‌شود و با توجه به اهمیت مبازره این شخصیت با استعمار و مقاومت در برابر بیگانگان و محله‌ای بنام خواجه عطا، ما نیز  به‌عنوان خادمان مردم تصمیم به ساحت المان خواجه عطا گرفته‌ایم.

به گزارش ایسنا، این اثر هنری به نویسندگی مجتبی سلیمی، تهیه‌کنندگی سید محمد بنی‌هاشمی و کارگردانی حسین غلامشاهی به روی صحنه می‌رود . علاقه‌مندان به تئاتر می‌توانند این اثر زیبا و متفاوت را تا ١٦ اردیبهشت‌ماه در محل فرهنگسرای طوبی تماشا کنند.

مقوله خواجه عطا از گذشته موضوعی جالب بوده زیرا شاید بسیاری این اسم را شنیده باشند اما ندانند اصل آن به چه بازمی‌گردد که بخشی از آن مقصرش خودمان هستیم .   این نمایش به‌صورت تاریخی مدرن همراه با موسیقی درآمیخته شده تا بتواند سلایق مختلفی را جذب کند.

در این نمایش رضا آزاد دریایی، شیخ علی علوی، ‌محمد حمزوی، ‌جعفر قاسمی، ‌حسین اصیلی، ‌علیرضا زارعی،‌ ‌علی صابرجو، ایمان زینی، ‌طارق نیک پور، ‌هما برازنده، ‌فاطمه صابری و ‌شیما اکبری به ایفای نقش می‌پردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: