• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای هرمزگان خبرداد:

مشتركین پرمصرف شناسایی می‌شوند/آغاز مدیریت مصرف با نصب ابزار كاهنده

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای هرمزگان از شناسایی مشتركین پرمصرف خانگی و غیر خانگی در راستای آغاز مدیریت مصرف با نصب ابزار كاهنده خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، علا امیریان نژاد با اعلام این خبر گفت: در راستای گذر از تنش کم‌آبی استان با شناسایی مشترکین پرمصرف و نصب تجهیزات کاهنده مصرف (پکیج) در منازل مسکونی، اماکن عمومی و آموزشی، میزان مصارف در این بخش‌ها كنترل می‌شود.

وی افزود: در این طرح كه در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف انجام می‌شود،  تعداد 4200 پکیج کاهنده مصرف(شامل؛پرلاتور رزوه بیرون،پرلاتور رزوه داخل و سردوش کاهنده) برای مشترکین با مصرف بیشتر از 20 مترمکعب (بالای الگوی مصرف) در نظر گرفته‌شده است.

امیریان نژاد اضافه کرد: استفاده از این کاهنده‌ها در منازل مسکونی باعث کاهش 30 درصدی مصرف آب می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین در راستای تحقق مدیریت مصرف آب و گذر از تنش کم‌آبی در تابستان امسال، با نصب ابزار كاهنده،جداسازی آب فضای سبز ادارات از آب شرب و صرفه‌جویی در مصرف، 20 درصد مصارف ادارات دولتی و نهادهای عمومی نیز كاهش می‌یابد.

معاون بهره‌برداری آبفای استان تصریح کرد: نصب پكیج تصفیه فاضلاب محلات و استفاده از پساب جهت تأمین آب فضای سبز شهری، الزام به استفاده از کاهنده‌های مصرف در منازل مسكونی از طریق سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و اعمال مدیریت فشار و استفاده از شیرآلات كنترلی جهت توزیع عادلانه در شبكه آب شهر بندرعباس نیز ازجمله برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت آبفای هرمزگان در راستای تحقق مدیریت مصرف آب است.

امیریان نژاد یادآور شد: در سال گذشته  تعداد 1200 دستگاه كاهنده مصرف ( شیرهای پدالی، فوتوالكتریك، اهرمی) در اماكن عمومی و مذهبی و تعداد800 دستگاه شیر  کاهنده مصرف (شیرهای پدالی) در مدارس  و دانشگاه‌های شهر بندرعباس نصب‌شده است.

وی همچنین همكاری مستمر با آموزش‌وپرورش در راستای تهیه برنامه‌های صرفه‌جویی در مدارس شهرهای استان، مشاركت و همكاری در برگزاری همایش‌های صرفه‌جویی، همکاری با اتاق بازرگانی در خصوص برگزاری همایش اصلاح الگوی مصرف آب، همکاری در تدوین برنامه آموزش مدیریت مصرف خاص بانوان (طرح باهاب) و امضاء تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین اداره کل امور بانوان و خانواده هرمزگان و شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو در استان را از دیگر اقدامات فرهنگی –آموزشی آبفا در سال 96 بیان كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: