• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2885-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده شرق هرمزگان در مجلس:

در تلاشیم گوجه فرنگی به سبد حمایتی بیمه کشاورزی افزوده شود

نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: در سال جاری در شرق هرمزگان کشاورزان متوجه ضررهای بسیاری شدند که امیدواریم در سال آینده بتوانیم محصول گوجه فرنگی را نیز با حمایت دولت، مانند نخیلات بیمه کنیم و از ضرر و زیان های آینده کشاورزان زحمت کش جلوگیری کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس در میناب، با حضور نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، بخشدار بخش مرکزی میناب و جمعی از مدیران ادارات مشکلات دهستان کریان مورد بررسی قرار گرفت.

بحرانی ترین مشکل دهستان کریان و حتی شرق هرمزگان راه روستایی است

شهریاری، رییس شورای اسلامی روستای کریان ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته طی سالیان اخیر در این دهستان، گفت: بحرانی ترین مشکل دهستان کریان و حتی شرق هرمزگان راه روستایی است.

رییس شورای اسلامی روستای کریان با اشاره به قدمت چندین ساله راه های مواصلاتی منطقه، افزود: این جاده زمانی ساخته شده که حتی روزانه یک ماشین هم تردد نمی کرد.

وی، تصریح کرد: هر ۴ سال یک بار نزدیک انتخابات که می شود نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی قول بازسازی این جاده را که به بخش های توکهور-هشتبندی، سندرک و شهرستان بشاگرد منتهی می شود را می دهند که بعد از انتخابات دیگر از عملی شدن قول های آنها خبری نیست.

شهریاری در خصوص مشکلات عدیده در حوزه آبفار نیز، گفت: آب و فاضلاب روستایی فقط سر ماه می آید و قبض های آب بها را صادر می کند.

شورای اسلامی کریان با اشاره به مبتلا شدن عموم مردم منطقه به امراض کلیوی و گوارشی بدلیل پایین بودن کیفیت آب شرب، افزود: اگر ضعف مدیریتی آبفار در منطقه را همچنان شاهد باشیم دیگر از پرداخت آب بهای مصرفی معذوریم و مردم روستا خودشان این آب بها را دریافت می کنند و مشکلات بوجود آمده را برطرف می نمایند.

  وی از نبود آمبولانس در مرکز درمانی دهستان کریان نیز گلایه کرد و گفت: مرکز درمانی دهستان کریان بعد از گذشت ۱۸ سال از افتتاح آن با جمعیت تحت پوشش بالغ بر هفده هزار نفر یک دستگاه آمبولانس ندارد.

شهریاری در خصوص سد در حال احداث در این منطقه، گفت: سد کریان را به نام سد سرنی قبول نداریم و حق آبه این سد باید به زمین های زراعی و باغی این منطقه نیز تخصیص داده شود و نه اینکه فقط به کام بندر نشینان باشد.

زارعی، مدیر امور منابع آب شهرستان میناب در این نشست، گفت: آب سد سرنی برای شرب منطقه، بندرعباس و میناب و ۲۰ تا ۳۰ لیتر بر ثانیه آن نیز حق آبه زیست محیطی آن می باشد.

امیدواریم در سال آینده گوجه فرنگی به سبد حمایتی بیمه کشاورزی افزوده شود

نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: در سال جاری در این منطقه کشاورزان متوجه ضررهای بسیاری شدند که امیدواریم در سال آینده بتوانیم محصول گوجه فرنگی را نیز با حمایت دولت مانند نخیلات بیمه کنیم و از ضرر و زیان های آینده کشاورزان زحمت کش جلوگیری نماییم.

حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر افزود: سال گذشته بالغ بر هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت شده که در نوع خود بی سابقه است.

نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهرهایی هستند که با ۳۰ هزار نفر جمعیت یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند ولی شرق هرمزگان با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت نیز یک نماینده دارد که امیدواریم با اضافه شدن یک نماینده دیگر از شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بار مشکلات منطقه کاسته شود.

وی خاطرنشان کرد: تمامی مشکلات مطرح شده در این نشست را بررسی و در اسرع وقت در صدد رفع آنها خواهم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: