• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1186-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری سی‌ و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور در بندرعباس

سی‌ و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور به میزبانی دانشگاه هرمزگان طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در بندرعباس برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه ای مناطق جنوب کشور صبح امروز در نشستی خبری، اظهار کرد: در این مسابقات استان های کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان سیستان و بلوچستان و هرمزگان شرکت دارند.

عبدالله فروزان فر با بیان اینکه وزارت علوم این مسابقات را در چهار مرحله دانشگاهی، منطقه ای، کشوری و ملی برگزار می کند، اضافه کرد: این مسابقات طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در بندرعباس در دانشگاه هرمزگان برگزار می شود.

معاون فرهنگ و اجتماعی دانشگاه هرمزگان افزود: وزارت علوم و‌‌ تحقیقات هر ساله جشنواره قرآنی در مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای، کشوری و ملی برگزار می‌کند که امسال دانشگاه هرمزگان میزبانی این جشنواره را به عهده گرفته است.

دبیر اجرایی سی‌ و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور، تصریح کرد: سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور در بخش‌های آوایی، معارف، ادبی، هنری و پژوهشی برگزار می‌شود که دانشگاه هرمزگان میزبان بخش آوایی در گرایش‌های قرائت، ترتیل، تحقیق و حفظ است.

فروزان‌فر با بیان این‌که تعداد ۶۶ برگزیده بخش حفظ دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم و تحقیقات مشخص شدند، خاطرنشان کرد: در بخش قرائت و ترتیل از بین تعداد ۱۴۵ سی‌دی ارسالی تعداد ۶۰  برگزیده گزینش شدند.

به گفته وی، دانشگاه هرمزگان در سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور میزبان تعداد ۱۲۶ دانشجو خواهد بود که تعداد ۱۷دانشجو برگزیده از دانشگاه هرمزگان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: