• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1486-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه هرمزگان:

مسابقات مناظره گامی مؤثر در پیاده سازی فرهنگ گفت و گوی سازنده است

رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: مسابقات مناظره گامی مؤثر در پیاده سازی فرهنگ گفت و گوی سازنده، نقد آرای مخالف در فضایی امن و گسترش کرسی های آزاد اندیشی در میان دانشجویان به عنوان خط مقدم مطالبه گری در مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است.

دکتر علی اکبر شیخی فینی در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، در خصوص برگزاری مسابقات ملی مناظره با اشاره به نقش موثر دانشجویان در پیشرفت سیاسی هر جامعه ای بیان کرد: اجتماعی شدن دانشجویان، تمرین تحمل نظر مخالف و توانایی صحبت کردن از جمله مهارت هایی است که در مسابقات مناظره برای شرکت کنندگان ایجاد می شود و افزایش پیدا می کند.

وی افزود: مناظره‌های دانشجویی می‌توانند در افزایش آگاهی دانشجویان نقش موثری داشته باشند و ابعاد جدیدی را پیش روی آنها بگذارد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه برگزاری این مسابقه‌ها را کمک به رشد و ارتقای توانمندی‌های دانشجویان است و برگزاری این مسابقه‌ها گامی اساسی در جهت نهادینه کردن فرهنگ گفت‌وگو است.

شیخی افزود: مسابقات مناظره گامی مؤثر در پیاده سازی فرهنگ گفت و گوی سازنده، نقد آرای مخالف در فضایی امن و گسترش کرسی های آزاد اندیشی در میان دانشجویان به عنوان خط مقدم مطالبه گری در مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه برای توسعه همه جانبه کشور نیازمند تربیت نیروی انسانی خلاق، منتقد و ایده آفرین است، گفت: دانشگاه وظیفه دارد فارغ التحصیلانی را به جامعه معرفی کند که ایده آفرین، منطقی و با جسارت باشند و بتوانند ایده‌ها و اندیشه‌های خود را جامه عمل بپوشانند.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این مناظرات لبیک به مطالبات مقام معظم رهبری است، ادامه داد: در مناظره مهم شنیدن است و پاسخ به سوالات باید بدون تخریب و جنبه نقد داشته باشد و نباید منجر به هنجار شکنی شود.

وی اظهار کرد: اگر شرایطی ایجاد کنیم که اندیشه‌ها آزاد شوند، آزاد اندیشی شکل می‌گیرد و یکی از اقداماتی که شوق آفرینی و پویایی را در دانشگاه‌ها رقم می‌زند و سبب شده دانشجویان بی‌پرده آنچه را که در دل دارند دلسوزانه بر زبان آورند، برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی است.

رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: مناظرات ملی دانشجویی که برای اولین بار به همت و ابتکار جهاد دانشگاهی آغاز گردید سنت علمی و فرهنگی بسیار ارزشمندی است که امید است به تدریج به یک جریان اثرگذار فرهنگی تبدیل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: