• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8214-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم‌های آبی در بندرعباس برگزار می‌شود

همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم‌های آبی ۲۵ اردیبهشت به مدت دو روز در پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، رئیس پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان در این خصوص گفت: این همایش در سه محور تغییر اقلیم و شیلات، بروز و پیش‌بینی تغییر اقلیم و تغییر اقلیم و جنبه‌های مدیریتی و اقتصادی برگزار می‌شود.

محمد صدیق مرتضوی افزود: این همایش باهدف افزایش آگاهی مردم و مسئولان با تأثیر تغییر اقلیم بر شیلات، توسعه پایدار و مدیریت صحیح بر اکوسیستم‌های داخلی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: از زمستان پارسال که به مراکز علمی و دانشگاهی برای ارسال مقاله فراخوان داده شد، ۱۵۳ مقاله به دبیرخانه همایش فرستاده شد.

مرتضوی با بیان اینکه پس از داوری کمیته علمی همایش ۱۴۰ مقاله برگزیده شد که در همایش ارائه می‌شود، تصریح کرد: تأثیر تغییر اقلیم بر امنیت غذایی دریایی، ذخایر، تنوع و بهداشت زیستی آبزیان، پدیده کشند قرمز، جنگل‌های مانگرو، بروز خشکسالی، برداشت و شیرین سازی آب در همایش بررسی می‌شود.

رئیس پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان اضافه کرد: در این همایش نقش تکنولوژی و عوامل انسانی در ایجاد تغییر اقلیم، مدیریت مناطق ساحلی و تغییر اقلیم و توسعه پایدار هم بررسی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: