• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-4185-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

باید در جهت تقویت، احیا و تکریم فرهنگ بومی گام برداریم

استاندار هرمزگان گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی در تقویت، احیا و تکریم فرهنگ بومی و بنیان‌های محلی استان هرمزگان تأکید داشته و در جهت تقویت آن گام بردارند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس،  فریدون همتی در دومین جلسه شورای اداری استان هرمزگان در سال جاری، افزود: وضعیت هرمزگان به لحاظ بارش کم در رتبه اول قرار دارد و معدل بارندگی استان 48 میلی‌متر است پس باید طبق برنامه پیش رفت.

وی با بیان اینکه دولت به جد در این بخش ورود کرده و کارگروه ویژه‌ای شکل‌گرفته است، اظهار کرد: تمامی ظرفیت‌ها بررسی‌شده و انتظارمان از دستگاه‌های دولتی، نظامی و بنگاه‌ها اقتصادی این است که از برنامه تعیین‌شده پیروی کرده تا تابستان سخت امسال را به شکلی مناسب سپری کنیم.

همتی با اشاره به اینکه باید شهروندان در این زمینه همکاری کرده و با صرفه‌جویی مناسب بتوانند در این مسیر همراهی کنند، اضافه کرد: امیدوارم با فضای خوبی که در تولید از سوی بانوان وجود دارد و ظرفیت عظیمی را شامل می‌شود، بتوانیم با حمایت و پشتیبانی مناسب دولت در تولید اشتغال و ارتقای سطح تولید نقش موفقی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آموزش و تأمین و بازاریابی تولیدات بانوان امری مهم و ضروری است، خاطرنشان کرد: در مرحله تأمین نیاز بانوان چه در زمینه تسهیلات و چه تأمین مواد اولیه مشارکت داشته و پس از آن در بازاریابی تولیدات همکاری کنیم.

عالی‌ترین مقام دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه ظرفیت کم‌نظیری در تولیدات بانوان وجود دارد، بیان کرد: باید در تبلیغات و عرضه محصولات بیشتر از پیش تقویت شود تا به هدف دولت در افزایش اشتغال عمومی برسیم.

وی ادامه داد: دستگاه‌های دولتی باید این موضوع را جدی بگیرند و از وظایف مهم خود تلقی کنند.

همتی با بیان اینکه نقش زنان هرمزگان در طول تاریخ استان نقشی بی‌بدیل و برجسته بوده است، تصریح کرد: در حفظ ارزش‌ها، در سنگر تولید و دفاع از حریم خانواده نمی‌توان منکر نقش بانوان هرمزگان بود.

وی عنوان کرد: تنوع فرهنگی وسیع در کشورمان ظرفیت عظیمی است که باید آن‌ها را تقویت کرد و همین خرده‌فرهنگ‌ها قادر خواهند بود شبیخون فرهنگی را پس زنند.

همتی با بیان اینکه تنوع پوشش زنان هرمزگان بی‌نظیر است و آنچه در این پوشش دیده می‌شود کامل و مناسب است، تصریح کرد: فرهنگ و پوشش محلی قابلیت ماندگاری دارد و باید در زمینه‌های دیگر تعمیم یابد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه امروزه شاهد افتخارآفرینی زنان ورزشکار هرمزگانی در میادین بین‌المللی هستیم، اضافه کرد: زنان هستند که آینده کشور را با پرورش فرزندان فرهیخته می‌توانند، تضمین کنند و تمامی دستگاه‌های اجرایی در تقویت، احیا و تکریم فرهنگ بومی و بنیان‌های محلی استان هرمزگان تأکید داشته و در جهت تقویت آن گام بردارند.

همتی گفت: امیدوارم با برنامه‌های دستگاه‌های دولتی و سمن‌های فعال بتوانیم در جهت حفظ بنیان خانواده و افزایش نقش زنان در جامعه گام برداریم.

وی در پایان با بیان اینکه هرمزگان سرزمین فرصت‌هاست و نیاز به مدیران خوش‌فکر دارد، افزود: باید نسبت به تکریم ارباب‌رجوع و احترام به شهروندان اهتمام بیشتری بپردازیم و افتخار ما مسئولین باید نوکری مردم و جلب رضایت آن‌ها باشد و در مقابل سیستم‌ها و فرآیندهای فرسوده اداری مقابل مردم مقاومت نکنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: