• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-4285-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون رئیس‌جمهور در حوزه زنان و خانواده:

پوشیدن لباس سنتی از سوی بانوان به نشاط اجتماعی و حمایت از تولید ملی می‌انجامد

معاون رئیس‌جمهور در حوزه زنان و خانواده گفت: تشویق پوشیدن لباس سنتی بانوان هرمزگان از سوی استاندار هرمزگان امری قابل‌ستایش است که به نشاط اجتماعی، حمایت از تولید ملی، رعایت حجاب و حفظ سنت‌ها امری ارزشمند بوده و باید در سایر استان‌های نیز اجرا شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس،  معصومه ابتکار در دومین جلسه شورای اداری استان هرمزگان در سال جاری، افزود: با وجود تمامی هجمه‌هایی که دولت را ناکارآمد جلوه می‌دهد، دولت با تلاش و جدیت به دنبال خدمت به مردم است تا همگرایی و رضایت عمومی را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد دولت با تمام کارآمدی‌اش حرکت کرده و فضای روانی القای یاس کنونی را باکار خوب و نتایج ملموس آن مقابله کند، اظهار کرد: یکی از مطالباتی که از تمامی دولت‌ها صورت گرفته، عدالت اجتماعی بوده است که عدالت جنسیتی و برابری فرصت‌ها خود یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایش است و سرلوحه برنامه و سیاست‌های دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.

ابتکار با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌های دولتی مکلف‌اند که عدالت جنسیتی را برقرار کنند، اضافه کرد: توجه مناسبی به حوزه ورزش شده اما بانوان در این خصوص عقب‌ماندگی جدی دارند و برای جبران آن باید تلاش کرد تا کم‌تحرکی و مشکلات روحی و روانی به بار نیاورد.

وی با بیان اینکه باید عقب‌ماندگی‌ها را دانست و برای جبران آن تلاش کرد، خاطرنشان کرد: اینکه دختری از تحصیل بازبماند به‌هیچ‌وجه زیبنده نیست و باید این موضوع را با برنامه‌ریزی مرتفع کرد که به‌طور مشخص در سیستان و بلوچستان برای جبران آن کار ویژه‌ای در حال انجام دادن است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تکلیف اختصاص 30 درصد پست‌های دولتی به بانوان تا پایان دولت دوازدهم از برنامه‌های مهم رئیس‌جمهور است، بیان کرد: به‌طور مرتب این موضوع را از سوی وزرا، استانداران و فرمانداران در حال پیگیری هستم.

وی ادامه داد: هشت مدیرکل خانم در استان هرمزگان امری خوب است اما همچنان باید این آمار بالاتر برود تا شاهد استفاده از بانوان توانمند در دستگاه‌های اجرایی باشیم.

ابتکار با بیان اینکه هدف‌گذاری ما خانواده شکوفا و ضرورت ارتقای گفتگوی درون خانواده و آموزش‌های قبل، حین و بعد ازدواج است، تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار به‌طور خاص موردتوجه دولت بوده و حتی کارگروه ویژه‌ای تشکیل‌شده است.

وی ادامه داد: پنج‌صدم درصد بودجه استانداری‌ها برای پایش، رصد و پیشبرد سیاست‌ها در مسائل بانوان به اداره کل حوزه زنان و خانواده اختصاص می‌یابد.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه بازاریابی امری مهم است، اضافه کرد: امروزه کالاهای ارزشمندی در حال تولید است و حتی بزرگ‌ترین بندر کشور در هرمزگان قرار دارد اما بازاریابی مناسبی وجود ندارد تا زنجیره تولید، ارزش و آموزش همچون سایر نقاط کشور کامل شود که برای این موضوع هم برنامه‌های ویژه داریم.

وی خاطرنشان کرد: تشویق به پوشیدن لباس سنتی بانوان هرمزگان از سوی استاندار هرمزگان امری قابل‌ستایش است که به نشاط اجتماعی، حمایت از تولید ملی، رعایت حجاب و حفظ سنت‌ها امری ارزشمند بوده و باید در سایر استان‌های نیز اجرا شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: