• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طرح واگذاری شرکت‌های تأمین اجتماعی در بورس آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) گفت: به‌زودی طرح واگذاری شرکت‌های تأمین اجتماعی در بورس آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مرتضی لطفی در نشست شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در بندرعباس افزود: در مرحله نخست واحد‌های کوچک تولیدی در زمینه‌های تولید سیمان، دامپروری، پتروشیمی و داروسازی و ... با دو مدل مزایده و مذاکره به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی افزود: هدف از واگذاری‌ها اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوصی‌سازی و تأمین نقدینگی برای حضور شستا در طرح‌های بزرگ ملی است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی تصریح کرد: فاز دوم و سوم تولید بنزین در پالایشگاه میعانات گازی نفت ستاره خلیج‌فارس تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه نزدیک به 40 درصد از سهام پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس متعلق به شستا است، اظهار کرد: با سرمایه‌گذاری شستا به‌زودی پایانه‌های صادراتی قیر در استان آغاز می‌شود.

لطفی خاطرنشان کرد: شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی ۲۸۴ طرح شرکت در کشور با ارزش ۲۰۱ هزار میلیارد تومان دارد.

استاندار هرمزگان نیز در این نشست گفت: بدهی‌های دولت با واگذاری بخشی از واحد‌های نفتی در سیری، لاوان و شرق استان تسویه می‌شود.

فریدون همتی با اشاره به واگذاری سهام شرکت‌های تأمین اجتماعی در هرمزگان خاطرنشان کرد: اولویت واگذاری‌ها در هرمزگان با مردم باشد و سعی شود مردم استان به‌صورت مستقیم امکان خرید سهام را داشته باشند.

وی اظهار کرد: کارگروه مشترک اقتصادی با شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در استان تشکیل‌شده است تا روند واگذاری‌ها تسریع و امکان مشارکت شستا در طرح‌های اقتصادی فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: