• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3887-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 10 قامتگاه بوم گردی در هرمزگان؛

یک مسئول: اقامتگاه‌های بوم گردی مصداق بارز توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان گفت: امیدوارم ارگان‌های ذی‌ربط از گردشگری به‌ویژه اقامتگاه‌های بوم گردی حمایت کنند تا شاهد رونق بیشتر این صنعت در استان هرمزگان باشیم.

فائقه اتابک در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: از سال 1392 اقامتگاه‌های بوم گردی در کشورمان شکل قانونمند و منسجم به خود گرفتند و از اواخر سال 1394 در هرمزگان استقبال بسیار خوبی از راه‌اندازی این اقامتگاه‌ها صورت گرفت.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 30 پروانه اقامتگاه بوم گردی در هرمزگان به‌غیراز اقامتگاه‌های جزیره قشم که شامل 70 اقامتگاه است، صادر کرده‌ایم که 10 اقامتگاه هم‌اکنون فعال هستند.

اتابک خاطرنشان کرد: ازآنجاکه اقامتگاه‌های بوم گردی از فرهنگ ما صیانت می‌کنند و زیبایی‌های فرهنگی را به گردشگران عرضه، میراث فرهنگی ما را حفظ و به صنایع‌دستی ما رونق می‌دهند، مصداق بارز توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی هستند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان اضافه کرد: گردشگری جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد مقاومتی دارد و به عقیده بنده بوم گردی در این حیطه از جایگاه ویژه‌تری برخوردار است.

وی تصریح کرد: بحث آموزش در خصوص اقامتگاه‌های بوم گردی از اهمیت زیادی برخوردار است و با توجه به اینکه اقامتگاه‌های بوم گردی نو پا هستند، به درخواست متقاضیان و بهره‌برداران بوم گردی در جهت آشنایی بیشتر با ضوابط گردشگری دوره‌های آموزشی مختلف برای آن‌ها برگزار می‌شود.

اتابک در پایان عنوان کرد: امیدوارم ارگان‌های ذی‌ربط از گردشگری به‌ویژه اقامتگاه‌های بوم گردی حمایت کنند تا شاهد رونق بیشتر این صنعت در استان هرمزگان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: