• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-5785-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

پیشرفت جامعه در گرو پرورش خوب نسل جدید است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه جامعه از معلمان انتظار دارد تا با اخلاص و جدیت و تلاش، نسلی آینده‌ساز و مفید را پرورش دهند، گفت: جامعه‌ای که نسل جدید خود را خوب پرورش دهد، جامعه پیشرفته‌ای خواهد بود.

استاندار هرمزگان گفت: تلاش معلمان سال‌به‌سال نهال علم و دانش را در ذهن و باطن دانش آموزان پرورش می‌دهند و وجود نیروی انسانی مؤثر و اثرگذار و تحول‌گرا در جامعه حاصل کار معلمان است .

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان هرمزگان ضمن تبریک هفته معلم به جامعه 14 هزار نفری معلمان استان هرمزگان و گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری، عنوان کرد: افکار و اندیشه‌های شهید مطهری همچنان زنده است و جامعه از آن بهره می‌برد .

وی با بیان اینکه معلمان برای بسط و گسترش علم‌آموزی کوشش خستگی‌ناپذیری دارند، افزود: معلمان در جایگاه هدایت و آموزش و تربیت جامعه قرار دارند و معلمی کار انبیاء و اولیاء در جهت اصلاح و ساختن جامعه است .

استاندار هرمزگان ادامه داد: جریان آموزش‌وپرورش به مانند یک دریای بزرگ است که دائماً خروجی آن در حال افزایش است .

همتی با بیان اینکه زحمات معلمان نزد همه خانواده‌ها آشکار است، تصریح کرد: معلمان با اکثر خانواده‌ها از طریق فرزندان آن‌ها در ارتباط هستند و افکار و اندیشه معلمان به درون خانواده‌ها می‌تابد .

وی خاطرنشان کرد: تلاش معلمان سال‌به‌سال نهال علم و دانش را در ذهن و باطن دانش آموزان پرورش می‌دهند و وجود نیروی انسانی مؤثر و اثرگذار و تحول‌گرا در جامعه حاصل کار معلمان است .

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مهم‌ترین بخش کشور در اختیار معلمان است، خاطرنشان کرد: جامعه هم از این قشر انتظارات بسیاری دارد تا معلمان با اخلاص و جدیت و تلاش، نسلی آینده‌ساز و مفید را پرورش دهند .

همتی ثبت 120 اختراع ملی و سه اختراع جهانی توسط دانش آموزان هرمزگانی را مایه افتخار دانست که نشان از تلاش معلمان این استان دارد و بیان داشت: باید دانش‌آموزانی محقق و مخترع توسط معلمان تربیت شوند چون به انسان‌های دارای روحیه پژوهش گری و تحقیق نیاز داریم و از دوران مدرسه این روحیه باید تقویت شود؛ جامعه‌ای که نسل جدید خود را خوب پرورش دهد، جامعه پیشرفته‌ای خواهد بود .

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از معلمان نمونه استان هرمزگان تجلیل و قدردانی شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: