• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-5885-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان:

در برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی هیچ اغماضی نداریم

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان گفت: مسئولان در زمینه مقابله با قاچاق سازمان‌یافته و برخورد قانونی با اخلالگران نظام اقتصادی کشور در هرمزگان اهتمام ویژه‌ای بکار گیرند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری در حاشیه بازدید سرزده از دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس با تشریح آثار زیان‌بار پدیده قاچاق کالا و ارزبر پیکره اقتصاد کشور، خواستار اهتمام ویژه مسئولان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس به موضوع مقابله با قاچاق سازمان‌یافته و برخورد قانونی با اخلالگران در نظام اقتصادی کشور شد.

حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری ادامه داد: بهبود وضعیت خدمت‌رسانی، تسهیل مراجعات مردم به واحد‌های قضایی و بهره‌گیری از دادرسی الکترونیک به‌عنوان گامی مؤثر برای تحقق عدالت آسان در زمره مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه، ضمن دیدار صمیمانه و رو در رو با قضات و کارکنان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس، با اعلام رضایت از عملکرد این مجتمع، دستورات لازم را به‌منظور تسریع در روند رسیدگی‌ها و رفاه حال مراجعان صادر کرد.

وی خطاب به دادستان و دیگر مسئولان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس با اشاره به سیاست‌های ابلاغی قوه قضائیه درباره ثبت پرونده‌های قضایی، خواستار برنامه‌ریزی، تلاش مضاعف و کار جهادی به‌منظور تسریع در روند تحقیقات، رسیدگی و اجرای احکام شد و در ادامه بر لزوم توجه ویژه به صیانت از حقوق شهروندی در جریان دادرسی‌ها تأکید کرد.

حجت‌الاسلام اکبری در بخش دیگری از بیانات خویش با اشاره به نقش خطیر دادسرا در پاسداری از حریم امنیت مردم بر ضرورت برخورد قانونی و بدون اغماض با مخلان نظم و امنیت عمومی تأکید کرد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان گفت: یکی از اولویت‌های راهبردی دستگاه قضایی استان، برنامه‌ریزی به‌منظور کاهش زمان رسیدگی‌ها است که در همین راستا روند دادرسی در بسیاری از حوزه‌های قضایی به‌روز است و بسیاری از پرونده‌ها در همان ماه اول، پس از رسیدگی و صدور حکم به مختومه شدن می‌انجامند و در برخی از شعب نیز به لحاظ کثرت و پیچیدگی پرونده‌ها، لزوم احقاق حق و نیاز به تکمیل تحقیقات، زمان بیشتری به‌منظور رسیدگی مصروف می‌شود.

وی افزود: بهبود وضعیت خدمت‌رسانی، تسهیل مراجعات مردم به واحد‌های قضایی و بهره‌گیری از دادرسی الکترونیک به‌عنوان گامی مؤثر در جهت تحقق عدالت آسان در زمره مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.

این مقام قضایی گفت: افزایش شعب رسیدگی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس موجبات ارتقاء دقت، تسریع در روند رسیدگی و کاهش حجم تراکم پرونده‌ها را فراهم سازد.

برای تحقق اهداف برنامه عملیاتی سال ۱۳۹۷ دادگستری کل استان هرمزگان و به‌منظور نظارت بر حفظ حقوق شهروندی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید سرزده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس، ضمن مشاهده روند رسیدگی‌ها در شعب مختلف این دادسرا، از سوی مسئولان مربوطه در جریان آمار ورودی پرونده و عملکرد این مجتمع قضایی قرار گرفت.

در جریان این دیدار، ابوالفتح ابوالهادی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان، گزارشی از آمار، عملکرد و برنامه‌های دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، همچنین رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با تعدادی از مراجعان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس گفتگو نمود و پس از استماع مطالبات شهروندان، دستورات لازم را به‌منظور رسیدگی به مسائل مطرح‌شده صادر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: