• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برداشت لیموترش از باغات میناب آغاز شد/پیش بینی تولید ۳۵ هزار تن محصول

مدیر جهادکشاورزی میناب از آغاز برداشت لیموترش در این شهرستان خبر داد و گفت:  سطح زیرکشت این محصول در میناب ۳ هزار و ۱۰۰ هکتار است که از این مقدار  بیش از ۲   هزار و ۳۰۰ هکتار آن بارور و مابقی آن نهال است.

محمد سالاری در گفت وگو با ایسنا، منطقه خلیج فارس در میناب با اعلام این خبر، گفت: برداشت لیموترش در این شهرستان از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی میناب، سطح زیرکشت این محصول در این شهرستان را ۳ هزار و صد هکتار عنوان کرد و افزود: از این مقدار بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار آن بارور و مابقی نهال می باشد.

وی، عملکرد تولید لیموترش در هر هکتار را ۱۵ تن دانست و اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان زمان برداشت بیش از ۳۵ هزار تن لیموترش از باغات میناب برداشت شود.

سالاری، گفت: برداشت امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافته که علت آن برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی و مبارزه با آفات و بیماری هاست.

مدیر جهادکشاورزی میناب عمده مناطق کشت این محصول در این شهرستان را بخش های مرکزی، توکهور-هشتبندی، سندرک و بندزرک نام برد و خاطرنشان کرد: محصول برداشت شده علاوه بر توزیع در بازار هرمزگان به استان های تهران، اصفهان، فارس و خوزستان ارسال می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: