• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-1484-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي هرمزگان:

در هرمزگان اعتراض جمعی رانندگان صورت نگرفت/هیچ‌گاه توزیع بار در هرمزگان ناعادلانه نبوده است

مديرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي هرمزگان از عدم مشاهده مشکلات و اعتراض‌های صنفي اخير رانندگان کشور در بندرعباس خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، داريوش باقر جوان با بیان اینکه براي بارگيري روزانه دو هزار و 800کاميون، بايد حداقل 20 هزار خودروي سنگين در چرخه حمل‌ونقل حضور داشته باشد، تصریح کرد: مسائل صنفي رانندگان از مدت‌ها قبل در بندرعباس رصد شده بود و با راهکارهايي مانند تعديل قيمت کرايه، وضعيت پیش‌آمده مديريت شد.

باقر جوان با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه بار در کشور موجب اعتراضات در سایر استان‌ها شد که به طبع آن، ورود بار به‌وسیله کامیون در استان را دچار مشکل کرد، خاطرنشان کرد: در هرمزگان اعتراض جمعی هیچ‌گاه صورت نگرفت و فعالیت حمل‌ونقل متوقف نشده و رانندگان معترض متقاعد و پروسه حمل‌ونقل به روال عادی خود بازگشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه افزایش نرخ کرایه بار در کشور موجب اعتراضات در سایر استان‌ها شد که به طبع آن، ورود بار به‌وسیله کامیون در استان را دچار مشکل کرد، اضافه کرد: ورودی بار به هرمزگان 30 درصد کاهش پیداکرده است ولی درعین‌حال شرایط در سطح کشور به حال عادی برمی‌گردد.

مديرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با تأکید بر اینکه هیچ‌گاه توزیع بار در هرمزگان ناعادلانه نبوده است، خاطرنشان کرد: فرآیند اعلام بار در هرمزگان سیستمی کامل و بهترین سیستم اعلام بار در کشور است و نوبت‌دهی به‌صورت مجازی و پیامکی صورت می‌گیرد.

باقر جوان ادامه داد: سالن اعلام بار بندرعباس یکی از قدیمی‌ترین سالن‌های کشور بوده که در حال حاضر خدمات زیادی ارائه می‌دهد به‌طوری‌که تا سه و نیم برابر ظرفیت تقاضا را پاسخ می‌دهد.

وي عنوان کرد: در سطح کشور 25 میلیون تن بار و در هرمزگان یک‌میلیون و 300 هزار تن بار از مبدأ جابجا  می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان در پایان با اشاره به تکمیل بزرگ‌ترین شهرک حمل‌ونقل کشور در مقابل بندرشهیدرجایی اظهار کرد: این شهرک تمام نیازهای رانندگان را پاسخگو خواهد بود و اشتغال‌زایی بسیار خوبی خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: