• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-2885-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

اعتراض حق رانندگان است/ از مطالبه گری کامیون داران بهره‌برداری سیاسی صورت گرفته است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتراض حق رانندگان است، گفت: مجلس همچنان پیگیر مطالبات رانندگان بوده و تا احقاق حق کامل آن‌ها نسبت به برگزاری نشست‌های مستمر با مسئولان اقدام می‌کند.

به گزارش ایسنا، حسین هاشمی تختی با اشاره به سرنوشت اعتراضات اخیر رانندگان، اظهار کرد: در نشست‌های تخصصی که برای تحقق مطالبات رانندگان در مجلس و دولت برگزار شد بسیاری از خواسته‌های کامیون داران و اتوبوس داران محقق شد.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از مهم‌ترین مطالبات رانندگان افزایش کرایه بار بود، افزود: خوشبختانه این مطالبه رانندگان با موافقت مسئولان واقع شده و رقمی بیش از 20 درصد رشد کرایه بار صورت گرفت.

وی با اشاره به فعالیت رانندگان در استان هرمزگان، تصریح کرد: با توجه به بازدید میدانی که از پایانه‌های باری این استان داشتم متوجه رفع کامل مشکل رانندگان و پایان اعتصابات شدم.

این نماینده مردم هرمزگان در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه باید تدبیری برای رفع مشکلات قشر رانندگان صورت بگیرد، افزود: با توجه به افزایش هزینه تعمیرات ماشین‌آلات سنگین و همچنین پوشش هزینه‌های خرید کامیون و اتوبوس باید دولت توجه ویژه‌ای به رانندگان برای گذران امور زندگی آن‌ها داشته باشد.

هاشمی تختی نژاد با بیان اینکه نظارت بر روند محاسبه کرایه بار باید با دقت صورت بگیرد، تصریح کرد: نباید اجازه تعیین نرخ کرایه‌ها به‌صورت سلیقه‌ای داده شود زیرا در این صورت این موارد بر هزینه تمام شده تولید افزوده شده و مصرف کننده را متضرر می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه دولت در بحث اعتراض‌های کامیون داران باید از یک‌سو مطالبات آن‌ها را رفع کرده و از سوی دیگر منافع مردم را مدنظر قرار دهد، گفت: دولت باید ضمن ممانعت از رشد بی‌ضابطه نرخ‌ها به منافع رانندگان نیز باید توجه کند.

این نماینده مردم هرمزگان در مجلس دهم، با بیان اینکه ارائه یارانه‌ای به رانندگان از حیث تأمین لوازم‌یدکی و همچنین در بحث کرایه بار از سوی دولت می‌تواند به تنظیم بازار کمک کند، افزود: ارائه یارانه در این حوزه می‌تواند نگرانی از سرشکن شدن افزایش نرخ حمل‌ونقل بر قیمت تمام شده تولید را از بین ببرد.

هاشمی تختی نژاد با تأکید بر اینکه اعتراض حق رانندگان است، تصریح کرد: رانندگان ما باید بدانند که همیشه یک عده بیگانه و معاند نظام آماده بهره‌برداری سیاسی از مطالبه گری به‌حق مردم هستند ازاین‌رو نباید خود را در این موضوعات دخالت دهند.

وی با بیان اینکه در جریان اعتراضات کامیون داران افرادی دستگیرشده‌اند که نه راننده بوده و نه کامیون داشته‌اند، گفت: کامیون داران بدانند که با آرامش به مطالبات خود خواهند رسید.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس همچنان پیگیر مطالبات رانندگان بوده و تا احقاق حق کامل آن‌ها نسبت به برگزاری نشست‌های مستمر با مسئولان اقدام می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: