• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-1984-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتخابات سازمان نظام مهندسی معدن هرمزگان همچنان در بلاتکلیفی؛

سکوت وزارت صنعت، معدن و تجارت/معترضین مجمع را تحریم کردند+سند

با وجود اینکه سه ماه از برگزاری انتخابات سازمان نظام مهندسی معدن هرمزگان می گذرد، همچنان انتخابات این استان توسط توسط مراجع مافوق تأیید نشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، در حالی دهم اسفندماه انتخابات نظام مهندسی معدن در هرمزگان برگزار شد که به ادعای معترضین به نتیجه، دخالت در این انتخابات و بروز تخلفات وسیع در آن، سبب ابطال آن در هیات اجرایی شد اما ناظر این انتخابات سعی در تائید آن داشت تا جایی که 24 اسفندماه با انتشار نامه تأییدیه، این موضوع نیز دچار پیچیدگی‌های وسیعی شد.

در همان زمان رئیس هیئت اجرایی ششمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندی معدن استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه گفت: ناظر در حرکتی غیرقانونی پس از شمارش آرا، نتایج را به نائب رئیس فعلی اعلام کرد تا وی در کانال خود سازمان با ارسال پیام تبریک انتخابش را تبریک بگوید در حالی که سایر کاندیداها معترض شدند که چرا نتایج تنها به یک فرد اعلام شده است که اعضای هیئت اجرایی از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کردند.

وی با بیان این‌که از ناظر خواستیم تا پرونده اعضا را به اعضای هیئت اجرایی بدهد تا به شکایات رسیدگی کند، افزود: وی از این کار ممانعت کرد و اعلام کرد باید خود معترضین مستندات را بیاورند که معترضین این کار را انجام و شکایات خود را همراه با مستندات ارسال کردند.

دبیر هیات اجرایی این انتخابات ادامه داد: در این بررسی‌ها شاهد بودیم یکی از داوطلبین حق عضویت تعدادی را پرداخت کرده بود و یکی از اعضای سازمان حق عضویت تعدادی دیگر را پرداخت کرده بود تا اعضا بتوانند در این انتخابات شرکت و به فرد مورنظرشان رأی بدهند.

رئیس هیئت اجرایی ششمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندی معدن استان هرمزگان با بیان این‌که در این انتخابات 599 نفر حائز رأی دادن بودند که 419 نفر در آن شرکت کردند، اضافه کرد: از این تعداد پرونده 266 نفر با همکاری رئیس فعلی سازمان نظام مهندسی معدن استان هرمزگان بررسی و معلوم شد که 38 نفر صلاحیت لازم برای عضویت را نداشته و 18 نفر از این تعداد مدارک‌شان غیرمرتبط است.

وی با بیان این‌که اعضای حقیقی امیدوارند جلوی این تخلف آشکار گرفته شود، اضافه کرد: شفافیت و سلامت در این انتخابات زیر سوال رفته و انتظار داریم که مراجع ذی صلاح تصمیم عادلانه ای در این خصوص بگیرند و نتیجه را در اسرع وقت اعلام کنند تا شاهد رقم خوردن اتفاق مثبتی باشیم که خواست اعضای حقیقی سازمان نظام مهندی معدن استان هرمزگان است.

حال جمعی از کاندیدا با اشاره به تخلفات و ارائه برخی مستندات از جمله پرداخت حق عضویت گروهی برخی اعضا توسط کاندیدای خاص، عدم صلاحیت برخی از رأی دهندگان که طبق قانون حق عضویت در سازمان را نداشته اند و مواردی دیگر به روند انتخابات اعتراض کرده اند.

در سایه سکوت مراجع ذی صلاح در رابطه با انتخابات نظام مهندسی معدن هرمزگان، مجمع عمومی این سازمان سه شنبه(8 خردادماه) در خصوص ارائه عملکرد سال 96  و انتخاب بازرسدر ساختمان اداره کل صنعت، معدن و تجارت با استقبال کم اعضا و حضور نزدیک به 70 نفر از بالغ بر 600 عضو برگزار شد.

حال نامه ای با امضای بیش از 100 نفر از اعضا در رابطه با اعتراض به عدم تعیین تکلیف تخلفات انتخاباتی اسفندماه خطاب به معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دفتر این خبرگزاری ارسال شده است.

در متن این نامه خطاب به جعفر سرقینی آمده است:

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات جنابعالی در ماه پرفیض رمضان به عرض می رسانیم، اینجانبان اعضای سازمان نظام مهندی معدن استان هرمزگان با توجه به عدم تأئید صحت انتخابات ششمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی معدن استان هرمزگان از سوی هیئت اجرایی به عنوان تنها مرجع قانونی برگزاری انتخابات و نظر به تخلفات گسترده در انتخابات، تا بررسی تخلفات اثبات شده به شرح زیر و اعلام نتیجه بررسی، هرگونه تصمیم گیری، برگزاری جلسات و مجمع توسط نظام مهندسی استان هرمزگان را فاقد هرگونه وجاهت قانونی دانسته و تا حصول نتیجه مراتب اعتراض خود را با تحریم مجمع اعلام می داریم.

موارد اثبات شده به شرح زیر مزید اطلاع اعلام می گردد:

1-      عضویت غیرقانونی اعضا غیرمرتبط و معرفی سازمان نظام مهندسی جهت شرکت در انتخابات (بند1 الحاقیه شماره 2 به دستوراعمل صدور پروانه اشتغال- پیوست شماره 9)

2-      عضویت تعداد قابل توجهی از اعضای مرتبط غیرتخصصی فاقد سابقه معدنی و معرفی سازمان نظام مهندسی جهت شرکت در انتخابات(بند2 الحاقیه شماره 2 به دستورالعمل دصور پروانه اشتغال- پیوست شماره 9)

3-      خرید رأی و پرداخت گروهی حق عضویت بیش از یکصد نفر عضو از طریق کارت بانک تعدادی از کاندیداهای انتخابات(پیوست شماره 10)

4-      تخلف ناظر انتخابات در نادیده گرفتن رأی هیئت اجرایی و تأیید خودسرانه انتخابات(پیوست شماره 11)

5-      درخواست برخورد قانونی شورای انتظامی نظام مهندسی ایران با هیئت مدیره متخلف ادار گذشته(در خصوص بندهای 1 و 2)


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: