• جمعه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1090-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه میناب:

راه اندازی آتش نشانی دوم میناب امری ضروری است/تشکیل ستاد بحران بعد از حوادث حق مسلم ماست

امام جمعه میناب، خطاب به مسئولان استان هرمزگان در خصوص راه اندازی ایستگاه شماره 2 آتش نشانی میناب، گفت: ایجاد ستاد بحران بعد از وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی اخیر حق مسلم مردم میناب است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس در میناب، حجت‌الاسلام میرزا محمد حسین معتمدی‌فر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میناب، با بیان اینکه شب های قدر  را باید برای پاس داشتن نزول قرآن احیا کنیم، افزود: در شب های قدر قرآنی شویم و سرنوشت قرآنی را باید از خداوند بخواهیم.

خطیب جمعه میناب به مظلومیت امیرالمؤمنین علی علیه السلام اشاره و اظهار کرد: امام علی علیه السلام از روز رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم تاکنون مظلوم مانده و خود آن حضرت نیز در نهج البلاغه به این مظلومیت اشاره فرموده است.

وی با اشاره این مطلب که مردم از مسئولان در حفظ ارزش های امام راحل پیشگام ترند، افزود: دنیا این را بداند که ما از راه امام خمینی بر نخواهیم گشت و زنده بودن و پویائی راه امام را در هرچه باشکوه تر برگزار شدن راهپیمایی روز قدس می دانیم.

خطیب جمعه میناب، گفت: کم آبی در شهرستان میناب خطراتی را به وجود آورده که در صورت عدم مدیریت صحیح مشکلات جدی تری را پیش خواهد آورد.

معتمدی فر تمامی ادارات تابعه را ملزم به ورود به این موضوع کرد و افزود: آب منطقه ای راحت ترین راه را برای تامین آب شرب انتخاب کرده و آن حفر چاه های جدید است که خطرات جدی را برای منطقه به دنبال خواهد داشت.

وی، آینده دشت راونگ را امروز میناب دانست و عنوان کرد: یک معجزه ای سال هاست می خواهد اتفاق بیفتد و آن افتتاح آب شیرین کن بندرعباس است.

امام جمعه میناب با گلایه از انتقال آب از ميناب به بندرعباس، اظهار کرد: آب منطقه میناب(سد اول و دوم میناب) فقط راه بندرعباس را بلد است.

حجت الاسلام معتمدی‌فر، گفت: توسعه فضای سبز در بندرعباس و دیگر شهرها باید از آب شرب جدا شود و شنیده ها حاکی از این است که آب کشتی ها و لنج های تجاری نیز از میناب تامین می شود.

وی به 100 برابر شدن هزینه آب بهای باغات از اول انقلاب تاکنون اشاره و عنوان کرد: حق آبه باغات را به اندازه به آن ها نمی دهند.

امام جمعه میناب، گفت: طی بازدید روز گذشته از باغاتی که در روزهای اخیر دچار حریق شده بودند مشاهده شد که بالای 20 هکتار از باغات میناب دچار آتش سوزی شده است.

معتمدی فر‌ از تلاش آتش نشانان در این موارد قدردانی و اظهار کرد: بنا به گفته باغداران ظاهرا ماشین آتش نشانی با شیلنگ کوتاه و منبع خالی و بعضا لودری که نیز آمده گازوئیل نداشته که این ها نشان از سوء مدیریت در این زمینه است.

خطیب جمعه میناب خطاب به استاندار و نماینده مجلس، گفت: آتش نشانی شماره 2 در این شهر امر ضروری و لازم برای میناب است.

امام جمعه میناب، گفت : بعد از چنین حوادثی تشکیل ستاد بحران ضروری و حق مسلم ماست.

حجت‌الاسلام معتمدی‌فر، جهاد کشاورزی را ملزم به احیا باغات آتش گرفته کرد و گفت: باغ گلستان که با میوه های مثمر خود دچار حریق شده بود اشک را بر چشمان باغدار و بیننده سرازیر می کند.

وی در خصوص برکناری شهردار سابق میناب، گفت: شورای محترم شهر از حق قانونی خود استفاده کرد و شهردار را برکنار کرد.

حجت‌الاسلام معتمدی‌فر، گفت: در خصوص انتخاب شهردار جدید باید این نکته را مد نظر گرفت که باید شهرداری بالاتر از فرد سابق انتخاب شود که اگر غیر این صورت گیرد جفایی بس بزرگ به مردم میناب روا شده است.

وی ، تصریح کرد: کسی را به سمت شهردار میناب بگیرید که به آن صندلی بزرگی دهد نه اینکه وی با آن صندلی بزرگ شود و دارای ابهت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: