• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-3885-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی:

باید به دولت در خصوص مسئله برجام اعتماد کنیم/کمیسیون آموزش مجلس پیگیر کودک‌آزاری اخیر است

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: احساس کردم طرح سؤال درزمینهٔ برجام در حال حاضر به نفع کشور نیست چون ذهن رئیس دولت را مشغول سؤالی می‌کند که می‌توان به آینده سپرده شود، این سؤال هم مربوط به چند ماه پیش است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، احمد مرادی ظهر امروز در نشستی خبری اظهار کرد: یکی از سؤالات افکار عمومی از بنده این است که مرادی که منتقد دولت بوده و در جهت منافع مردم با دولت اشکالاتی را گوشزد کرده چرا سؤالش از رئیس‌جمهور را پس گرفته است؟

وی ادامه داد: ما 290 نماینده با نظرات مختلف، رویکردهای مختلف، گروه‌ها و فراکسیون‌های مختلف هستیم، بنده عضو فراکسیون مستقلین هستم ، ما نماینده مردمیم و سوگند یاد کردیم منافع مردم را اولویت قرار دهیم، بنده نیز در دو سال گذشته اصلاً وارد لابی‌گری‌ها نشده‌ام و هیچ طرح سؤالی را با لابی‌گری مطرح نکرده‌ام که بخواهم با این دلایل سؤال خود را پس بگیرم.

در حال حاضر مهم‌ترین چالش کشور موضوع برجام است

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر مهم‌ترین چالش کشور موضوع برجام است که ما را در وادی حساسی کشانده که متوجه خود باشیم، آنچه می‌تواند آسیب وارد کند اختلافات داخلی است بنابراین در این زمینه باید گوش‌به‌فرمان مقام معظم رهبری باشیم و به دولت اعتماد کنیم، اگر دولت در این زمینه قدم اشتباهی بردارد، مقام معظم رهبری به طور حتم نکاتی را گوشزد می کنند.

مرادی ادامه داد: در مسئله برجام روسیه و چین با ما هستند و اروپا هم احتمال همراهی دارد و فکر می‌کردم دولت باید تمام تمرکزش را روی این ارتباطات بگذارد، اما بعد بدون توصیه کسی احساس کردم طرح سؤال در این زمینه به نفع کشور نیست چون ذهن رئیس دولت را مشغول سؤالی می‌کند که می‌توان به آینده سپرده شود، این سؤال هم مربوط به چند ماه پیش است.

کما فی السابق منتقد دولت هستم

وی اضافه کرد: بنده کما فی السابق منتقد دولت هستم چراکه وعده‌هایی که توسط دولت به مردم داده‌شده تحقق پیدا نکرده است.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: می‌پرسند ارتباطت با بدنه اجرایی به‌خصوص استاندار چگونه است؟ بنده همیشه منتقد استاندار سابق بودم، از استاندار فعلی هم می‌توانید سؤال بکنید چه کم‌کاری‌هایی شده و چه تأثیری را در استان گذاشته است، استاندار جدید بدون حاشیه و اختلاف بین نمایندگان کارش را انجام می‌دهد و برنامه‌های خوبی دارد و ما هم همیشه گفته‌ایم اگر کسی بیاید در چهارچوب کار کند حمایتش می‌کنیم و همچنان تاکم به استاندار استفاده از نیروی کار بومی باعرضه است.

ورزش استان مثل بیماری است که رو به موت است

وی افزود: در خصوص ورزش استان هم می‌پرسند، ازنظر بنده ورزش استان مثل بیماری است که رو به موت است، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان رو به بازنشستگی است و دغدغه بنده حمایت پتانسیل‌هایی است که در ورزش‌های گروهی استان وجود دارد، خیلی ظرفیت‌ها ملی شدند و باید آن‌ها را حمایت کنیم، برای مثال باشگاه آذرخش تبدیل به دغدغه جدی ما شده است، اختلافاتی بین خودشان است که مؤسس با کادر فنی دارد و با آن‌ها صحبت کردم، از جانب استاندار قولی به آن‌ها داده‌ام.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بداخلاقی‌هایی می‌شود، اگر نماینده‌ای بخواهد کاری کند برخی افرادی که برای مردم هم شناسایی‌شده‌اند به دنبال این هستند که یا کار را به نام کس دیگری تمام کنند یا خرابش کنند، موضوع باشگاه آذرخش که اشاره کردم متأثر از وعده‌های استاندار است، قول اول این بود که 500 میلیون تومان اعتبار می‌خواهد تخصیص دهد به این باشگاه و بعد در طول فصل برنامه‌ریزی شود که دغدغه مالی نداشته باشد به معاون اقتصادی‌اش هم دستور پیگیری داده است، بنده نیز اگر این کار انجام شود دیگر کاری در این خصوص ندارم، همه باید کمک کنند باشگاه آذرخش را از این وضعیت دربیاوریم.

چون ورزشی بوده‌ام ورزشکاران نیز از بنده انتظار دارند

مرادی اظهار کرد: باشگاه آذرخش در خصوص خوابگاه و تنخواه‌هایش درخواست‌هایی داشت که بنده تلاش خودم را کردم، چون ورزشی بوده‌ام ورزشکاران نیز از بنده انتظاراتی دارند، باشگاه نوبند گستر میناب هم از بنده کمک خواستند بنده فردا هم راهی میناب می‌شوم چراکه نماینده مردم هرمزگانم و معتقدم همه استان سرای ما است.

استاندار ایده‌های خوبی دارد

وی بیان کرد: مابقی نمایندگان هم دیدگاه من را دارند و معتقدند استاندار ایده‌های خوبی دارد و با سرمایه‌گذاران خوب پیش می‌رود، پروژه پتروشیمی را پیگیری‌های خیلی خوبی کرده است، اگر این اتفاق بیفتد وضعیت خیلی خوبی به وجود خواهد آمد، در پروژه‌های عمرانی به‌خصوص در حوزه راه دیروز هم از ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس استفاده و بخشی از راه استان را درست کردند، در خصوص مدیران تنبل نیز صحبت‌هایی با استاندار داشتیم که پیگیر است.

آخرین وضعیت تغییر مدیران دستگاه های اجرایی هرمزگان

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: در خصوص سرپرست میراث فرهنگی هرمزگان، مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت مختاری، معاون میراث فرهنگی هرمزگان را حتماً در میراث فرهنگی یا جای دیگر مدیرکل خواهم کرد، چهار معاون مصاحبه شده‌اند اما جمع‌بندی این بوده که فعلاً سرپرست فرد دیگری باشد، در خصوص دارایی هم همه نمایندگان با هم هم‌عقیده بودیم، در شیلات هم به‌عنوان نیروی بومی چند نفر را معرفی کردیم که دیگر انتخابش دست شیلات ایران است.

مرادی اضافه کرد: طرح سؤالی از وزیر ارشاد کردم که چرا از ظرفیت جوانان و بانوان استفاده نشده است و امیدوارم در این خصوص پاسخ داده شود.

مراکز پالایشگاهی و صنایع وظایف خود در مسائل اجتماعی ایفا نمی کنند

وی اظهار کرد: مراکز پالایشگاهی و صنایع وظایف خود در خصوص مسائل اجتماعی ایفا و اقتصادی را ایفا نمی‌کنند، قرار است استاندار هم در این زمینه با نمایندگان همکاری کند، بنده کما فی الساق پیگیر ساخت یک بیمارستان هستم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: رئیس‌جمهور به واعظی، رئیس دفتر خود دستور داده که برای استفاده از نیروهای بومی در هیئت‌مدیره را پیگیری کند، قرار است فاز دوم نفت ستاره خلیج‌فارس به بهره‌برداری برسد اگر مجالی شد در جهت منافع استان مواردی را مطرح می‌کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه دولت را موظف کردیم 30 درصد از تأمین آب کشور از آب‌شیرین‌کن باشد، بر اساس گزارشی که وزیر نیرو داده این 30 درصد تحقق یافته است، آب‌شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس آماده بهره‌برداری است، آب‌شیرین‌کن یک‌میلیون مترمکعبی که کار انتقال آب به کرمان و یزد را می‌کند و سهم مردم هرمزگان از این آب یک‌سوم است، 50 هزار مترمکعب از این آب تا اردیبهشت 98 تحویل گرفته می‌شود.

کارکرد جزیره ابوموسی ملی است

مرادی افزود: کارکرد جزیره ابوموسی ملی است و هزینه‌های آن باید از اعتبارات ملی تأمین شود، در خصوص مسجد جامع نیز اعتقادم بر همین است.

وی افزود: پرونده آلومینیوم را در مجلس مطرح کرده‌ام که اگر رأی بیاورد به دادگستری می‌رود تا رسیدگی شود، در خصوص رفتن نمایندگان مجلس به تماشای بازی‌های جام جهانی نیز موافق نیستم و معتقدم در شأن نمایندگان مجلس نیست و اگر کسی می‌خواهد برود باید با هزینه شخصی خودش برود، در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه شخصاً مخالف نیستم در زمان فرمانداری خودم این اجازه را در استان دادم اگر ظرفیت‌ها ایجاد شود هیچ منعی ندارد.

کمیسیون آموزش مجلس پیگیر کودک‌آزاری اخیر است

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: در خصوص کودک‌آزاری اخیر یک ناظم مدرسه کمیسیون آموزش مجلس در حال پیگیری است، تأکید ما به آموزش‌وپرورش این است که در گزینش افراد به‌خصوص مدیران و معاونین به‌صورت مستمر انجام دهند و بررسی کنند و جلوی این موارد را بگیرند.

تهیه و تنظیم از لیدا رضائی، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج فارس


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: