• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2284-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار هرمزگان خواستار شد:

رفع موانع توسعه طرح هاي پرورش ميگو در هرمزگان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: اداره كل شيلات هرمزگان به همراه فرمانداران و مديران دستگاه هاي اجرايي ذيربط استان نسبت به رفع موانع توسعه طرح هاي پرورش ميگو اقدام كند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، ايرج حيدري در نشست بررسي مسائل و مشكلات و تعيين تكليف واگذاري اراضي پرورش ميگوي استان هرمزگان به متقاضيان، بيان کرد: شيلات هرمزگان به سرانجام رسيدن طرح هاي پرورش ميگو در سطح استان را با جديت دنبال كند و اگر موانعي در مسير وجود دارد با همكاري مديران دستگاه هاي اجرايي آنها را مرتفع سازند.

وي اظهار کرد: نياز است اداره كل شيلات استان  در حوزه پيگيري مسائل شيلاتي برنامه  و هدف مشخص  را دنبال كند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطرنشان کرد: اراضي پرورش ميگو بايد به افراد واجد شرايط واگذار شود تا از مسائل و مشكلات بعدي در اين زمينه پيشگيري به عمل آيد.

حيدري تصريح كرد: براي رفع مسائل و مشكلاتي كه در سطح شهرستان هاي تابعه استان نظير قشم، سيريك، ميناب و جاسك در زمينه توسعه طرح هاي شيلاتي به ويژه پرورش ميگو وجو دارد شيلات استان سريعا اقدام كند.

وي  با اشاره به لزوم تهيه اطلس اراضي پرورش ميگوي استان، اظهار كرد: شيلات استان در روند تهيه اين اطلس سرعت عمل بيشتري به خرج دهد تا اين طرح در موعد مقرر آماده شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با تاكيد بر استفاده از ظرفيت فرمانداران در رفع مشكلات حوزه شيلات استان، عنوان كرد: در پيگيري مسائل و مشكلات طرح هاي پرورش ميگو در سطح شهرستان هاي استان، شيلات از ظرفيت فرمانداران بهره ببرد و در اين زمينه فرمانداران  از اختيارات كافي برخوردارند و مديران دستگاه هاي اجرايي نظرات فرمانداران را در طرح ها لحاظ كنند.

حيدري با تاكيد بر جانمايي مناسب طرح هاي توسعه و تكثير ميگو، افزود: سايت هاي تكثير و پرورش ميگو در سطح استان به ويژه شهرستان بندرعباس بايد به گونه اي جانمايي شوند كه مانع توسعه شهر نشوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: