• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای اسلامی استان هرمزگان:

انتظار مینابی‌ها به افتتاح آب‌شیرین‌کن بندرعباس به مراتب بیشتر از بندرعباسی‌هاست

رئیس شورای اسلامی استان هرمزگان گفت: با توجه به نیازمندی شهروندان بندرعباسی به تأمین آب شرب، انتظار اهالی ساکن دشت بحران‌زده میناب به افتتاح آب‌شیرین‌کن بندرعباس به مراتب بیشتر است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس در میناب، جمشید خرّمی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان میناب، افزود: مسئولان به این نکته بسیار مهم توجه کنند که خواسته مردم میناب برای تأمین پایدار آب بندرعباس درواقع یک خواسته استانی و ملی و برای جلوگیری از بحرانی بس بزرگ و دامن‌گیر برای پایتخت اقتصادی کشور است.

رئیس شورای اسلامی استان هرمزگان تصریح کرد: هر وقت سخن از قطع برداشت از آبخوان میناب می‌شود محکومیت مینابی‌ها برای خواسته‌های منطقه‌ای را شاهد بوده‌ایم درصورتی‌که تأمین پایدار آب بندرعباس بیشتر از اینکه نجات‌بخش دشت بحران‌زده و ممنوعه میناب باشد، از ایجاد یک فاجعه در پایتخت اقتصادی کشور نیز جلوگیری می‌کند.

خرّمی خاطرنشان کرد: آب شیرین کن بندرعباس که دو سوم جمعیت استان را درگیر خود کرده در صورت افتتاح کامل آن شاهد برون رفت از مشکلات بی آبی منطقه خواهیم بود.

وی خطاب به مدیرکل آّب منطقه ای هرمزگان، تصریح کرد: سهم مردم میناب در برداشت از سد سرنی باید مشخص شود.

رئیس شورای عالی استان با تأکید بر لزوم هرچه سریع تر افتتاح تصفیه خانه میناب، اضافه کرد: دشت میناب تشنه است و نیاز به تزریق آب دارد که در صورت افتتاح تصفیه خانه و استفاده در زمینه کشاورزی بخشی از این تزریق آب میسر می گردد.

خرّمی اظهار کرد: سطح زیر کشت در میناب از 11 هزار هکتار به سه تا چهار هزار هکتار کاهش یافته که باید حق نکاشت در این خصوص را مطالبه کرد.

وی با اشاره بر لزوم اصلاح مدیریت شبکه های فاضلاب روستایی، خاطرنشان کرد: شبکه های فاضلاب روستایی در سطح شهرستان میناب فرسوده است و باید سریعا اصلاح شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: