• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1590-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آئین کلنگ زنی پروژه مرکز اورژانس جاده ای دهستان سیاهو برگزار شد

مراسم کلنگ زنی مرکز اورژانس جاده ای دهستان سیاهو به عنوان یکی از نیازهای حیاتی این منطقه با حضور رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان، بخشدار مرکزی بندرعباس، شیخ احمد عامری سیاهوئی عضو شورای شهر بندرعباس، عبدالله روحانی، ناصر اسال و حمیدرضا مرادی اعضا شورای بخش مرکزی، اعضای  شوراهای دهستان، دهیار، معتمدین و اهالی سیاهو برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان در ابتدای این مراسم در سالن هنرستان کشاورزی سیاهو ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اهالی دهستان سیاهو گفت: با توجه به جمعیت دهستان و تعداد زیاد ماموریت های امداد رسانی که در این منطقه طی سال های گذشته داشته ایم و بنا به خواست و پیگیری هایی که اهالی و مسئولین منطقه داشتند، احداث این مرکز در دهستان سیاهو به تصویب رسید.

امیرحسن اسدی ادامه داد: رسالت اورژانس پیش بیمارستانی این است که تا حد امکان بیمارانی که آسیب می بینند را در سریع ترین زمان ممکن تحت مراقبت به مراکز درمانی انتقال دهد و بتوان عملیات امدادرسانی به بیماران و یا آسیب دیدگان را بر اساس استانداردهای اورژانس در زمانی زیر 14 دقیقه در روستا انجام داد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این مرکز در زمینی به مساحت 80 متر مربع احداث می شود و با توجه به پراکندگی روستاهای دهستان سیاهو، جانمایی این مرکز به گونه ای بوده تا به اکثر روستاها دسترسی مناسبی باشد و امیدوارم برای ساکنین محترم این دهستان منشا خیر و اطمینان خاطر باشد.

اسدی اضافه کرد: مشارکت مردمی نقش پررنگی در این پروژه داشته است و بصورت ویژه از اقدام فرهنگی خانواده مرحومه ستاره ناصری زاده بابت اختصاص بخشی از هزینه مراسم اربعین این تازه درگذشته برای احداث این پروژه تشکر می کنم و امیدوارم این قبیل حرکات ارزشی الگویی برای سایر امور عام المنفعه در استان باشد.

همچنین بخشدار مرکزی بندرعباس در این مراسم، آهنگ توسعه دهستان سیاهو را شتابان دانست و گفت: احداث مرکز اورژانس جاده ای یکی از موضوعات مهم و اساسی دهستان بود که به همت مسئولین و اهالی شریف سیاهو تحقق پیدا کرد.

ابراهیم اسماعیلی تصریح کرد: بازدیدهایی از روستاهای این منطقه داشته ایم و پس از بررسی مشکلات آنها مصوبات خوبی در کمیته برنامه ریزی  به تصویب رسیده است و اعتبارات مناسبی در نظر گرفته ایم و در حال حاضر هر هفته در یکی از روستاهای این دهستان پروژه ای را افتتاح می کنیم تا انشالله دهستان سیاهو از حیث زیر ساخت های اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و فرهنگی به سطحی ارتقا یابد که متناسب با شان و منزلت مردم عزیز این منطقه باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی ما در دهستان سیاهو احداث مرکز اورژانس جاده ای بود که با همت اهالی محترم منطقه به وقوع پیوست و از مسئولین محترم استدعا داریم تا در کمترین زمان ممکن مراحل ساخت آن تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

بخشدار مرکزی بندرعباس بیان کرد: موضوع مهم دیگر که نیاز به آن به شدت احساس می شود بحث احداث ایستگاه آتشنشانی منطقه است که پیگیری هایی از طریق مدیر کل امور روستائی استانداری هرمزگان انجام شده و قول های مساعدی گرفته ایم و مقرر شده تا از سه دستگاه ماشین آتشنشانی که در سال جاری در اختیار استان قرار می گیرد یک دستگاه در اختیار ایستگاه دهستان سیاهو گذاشته شود و تلاش می کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن کلنگ این پروژه را نیز به زمین بزنیم.

این مقام مسئول همچنین از احداث راه جاده ای سیاهو - احمدی و نیز سد زاکین به عنوان مهمترین پروژه های عمرانی منطقه سیاهو نام برد که اعتبارات مناسبی برای احداث و تکمیل آنها در نظر گرفته شده است.

اسماعیلی اعتبار پیش بینی شده برای ساخت اورژانس جاده ای را یک میلیارد ریال عنوان و اضافه کرد، ۷۰۰ میلیون ریال آن از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی و ۳۰۰ میلیون ریال با مشارکت اهالی منطقه جمع آوری شده است.

در بخش دیگری از این مراسم شیخ احمد عامری سیاهوئی عضو شورای شهر بندرعباس گفت: خداوند توفیق نصیب کرد تا در این ایام پر از خیر و برکت در ماه رمضان اتفاق ارزشمندی با پیشنهاد جمعی از معتمدین و نمایندگان مردم سیاهو رخ دهد.

وی ادامه داد: به برکت شهدا و امام شهدا و با اعتماد و همیاری مثال زدنی اهالی شریف سیاهو بحث مرکز اورژانس جاده ای مطرح و پیگیری شد و امروز عملیات اجرائی آن شروع شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی دیگر از نیازهای اساسی منطقه لزوم احداث ایستگاه آتشنشانی است که با همت بلندی که از مردم و مسئولین منطقه سراغ داریم این مهم نیز به سرانجام خواهد رسید.

در ادامه این مراسم حبیب عامری سیاهوئی، عضو شورای اسلامی روستای سیاهو ضمن تقدیر از دکتر امیرحسن اسدی و دکتر ابراهیم اسماعیلی برای پیگیری ها و صدور مجوز اورژانس جاده ای و بهره برداری از این نعمت در منطقه، گفت: اورژانس جاده ای و ایستگاه آتشنشانی از مهم ترین نیازهای دهستان سیاهو است که امیدواریم با حسن نظر مسئولین و در کمترین زمان ممکن شاهد افتتاح مرکز اورژانس جاده ای و کلنگ زنی ایستگاه اتشنشانی دهستان سیاهو باشیم.

به گزارش ایسنا، پس از این مراسم مسئولین حاضر به اتفاق اهالی دهستان در مکان در نظر گرفته شده جنب هنرستان کشاورزی کلنگ احداث مرکز اورژانس جاده ای دهستان سیاهو را به زمین زدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: