• چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2584-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ترابري مسافران در بنادر قشم به مرز 3 ميليون نفر رسيد

مدیر بنادر و دریانوردی قشم از ترابری رقمی نزدیک به سه میلیون نفر- سفر در بنادر جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس طی دو ماهه نخست سال 97 خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، علي اشتري با تشریح عملکرد دوماهه مجموعه بنادر و دریانوردی قشم، اظهار کرد: از ابتداي سال جاري تا كنون، يك ميليون و 285 هزار و 78 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با سال گذشته 3.2 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از مجموع عملیات جابجایی کالا، يك ميليون و 260 هزار و 728 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 24 هزار و 350 تن به فرآورده های نفتی اختصاص داشت که به ترتیب 3.2 و 3.7 درصد افزایش به ثبت رسیده است.

صادرات و واردات 62 هزار تن کالای غیرنفتی  

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم از جابجایی حجمی بالغ بر 62 هزار تن کالای صادراتی و وارداتی طي دو ماهه اخیر، سخن به میان آورد و افزود: 32 هزار و 445 هزار تن کالای صادراتی و 29 هزار و757 تن محموله های وارداتی طی این مدت جابجا شد.

وی اضافه کرد: عمده این محموله ها مربوط به کالاهای غیرنفتی همچون لوازم الکتریکی، لوازم یدکی خودرو و مواد معدنی بوده است.

رشد 20 درصدی ترانشیپ کالا

اشتری حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی را يك ميليون و 186 هزار و 880 تن اعلام کرد و گفت: همچنین،9 هزار و 238 تن محموله غیرنفتی نیز طی دوماه گذشته ترانشیپ شد که در همسنجی با سال گذشته، رشد 21درصدی داشته است.

ترابری بیش از 2.9 میلیون نفرسفر دریایی

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از ترابري 2 ميليون و 952 هزار و 945 نفر سفر طي ماه های فروردین و اردیبهشت سال 97، در پایانه های دریایی تحت نظارت این مجموعه خبر داد.

تخلیه و بارگیری 1600 TEU کانتینر

وی در پایان از تخلیه و بارگیری يكهزار و 609 TEU کانتینر در بنادر بهمن و کاوه قشم سخن به میان آورد و گفت: خوشبختانه در این بخش از عملیات بندری، شاهد افزایش 36.7 درصدی بودیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: