• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-6985-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان: روز قدس به الگویی فراگیر در تمام دنیا تبدیل‌شده است

 نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: روز قدس در حال حاضر به الگویی فراگیر در تمام دنیا تبدیل‌شده و مراسم روز قدس در بیش از 80 کشور دنیا برگزار می‌شود.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس و شرکت مردم در راهپیمایی این روز عنوان کرد: یکی از مشکلات و گرفتاری‌های دنیای اسلام وجود حاکمانی خودفروخته و دنیازده در تعدادی از کشورهای اسلامی است که اگر شر این افراد از جهان اسلام برداشته شود، بسیاری از مشکلات مسلمانان ازجمله مسئله اسرائیل و فلسطین حل خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز خوشبختانه روز جهانی قدس به الگویی فراگیر در تمام دنیا تبدیل‌شده و مراسم روز جهانی قدس در بیش از 80 کشور دنیا برگزار می‌شود و مردم در این کشورها فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر می‌دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان به ریشه‌های شکل‌گیری روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: حمایت از مردم مظلوم فلسطین هم‌ریشه انسانی و هم‌ریشه اسلامی دارد و هر انسانی با مراجعه به وجدان و فطرت خود باید به داد مظلومانی که مورد ستم قرار می‌گیرند، برسد که پیامبر بزرگوار اسلام نیز بر این مسئله تأکید داشته و فرموده‌اند که مسلمانان باید به فکر همنوع خود باشند و هر جا فریاد غیرمسلمانی برخاست و افراد مسلمان به آن پاسخ ندهند آن افراد مسلمان نیستند که پیامبر با این سخن خود دفاع از بشریت را به ما آموخته‌اند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی خاطرنشان کرد: سران استکبار ازجمله رهبران آمریکا که مدعی رهبری دنیا هستند به‌شدت در نزد مردم دنیا منفورند و شاهد هستیم که این افراد به طور پنهانی به کشورهایی همچون عراق و یا افغانستان سفر کنند که این مسئله نشان‌دهنده نفرت مردم از آنان است.

وی با بیان اینکه بهترین تعبیر برای اسرائیل همان غده سرطانی است، تصریح کرد: اسرائیلی‌ها هیچ موقع به مذاکرات و توافقات پایبند نبودند و اگر قرار بود مشکل فلسطین با مذاکره حل شود باید در هفتادسال گذشته این مشکل 10 بار حل می‌شد اما طبق فرموده حضرت امام خمینی (ره)، اسرائیل باید از صفحه روزگار برداشته شود و راهی به‌جز این برای مسئله فلسطین وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: