• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-2388-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر فدراسیون تنیس کشور:

هرمزگان پتانسیل میزبانی مسابقات بین المللی دارد/در تنیس دوبل بازی های آسیایی شانس کسب مدال داریم

دبیر فدراسیون تنیس گفت: برای اولین بار ایران در رشته‌ی تنیس موفق شده تا در مسابقات آسیایی شرکت کند، امیدواریم در این مسابقات به مدال دست یابیم.

کامیار کیمیایی در حاشیه سفر به بندرعباس، در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: هرمزگان با پیشرفتی چشمگیر به نسبت سال‌های گذشته چه در بحث مربی و چه در بحث همکاری بین ارکان مدیریتی و داوران در تنیس روبه‌رو بوده است.

کیمیایی عنوان کرد: این فعالیت ورزشی پتانسیل ویژه‌ای در بخش خصوصی داراست و مطمئنیم که با ورود بخش خصوصی پیشرفت بیشتری، نصیب این رشته ورزشی خواهد شد.

وی در خصوص فعالیت  تنیس ساحلی در کشور، بیان کرد: تیم‌های بسیار خوبی در استان‌های ساحلی  گلستان و مازندران و نیز در شهرهای بدون ساحل وجود دارد.

کیمیایی خاطرنشان کرد: با توجه به ساحلی بودن استان هرمزگان، این ورزش بسیار مفرح بوده و اگر توجه بیشتری به آن شود، جای پیشرفت دارد.

وی در خصوص امکانات موردنیاز برای این رشته ورزشی، اضافه کرد: به‌طورکلی امکانات ویژه‌ای لازم نیست و تنها با تبدیل کردن زمین‌بازی والیبال ساحلی به زمین‌بازی تنیس ساحلی می‌توان در این رشته، فعالیت کرد.

دبیر فدراسیون تنیس تصریح کرد: با توجه به این که ما پتانسیل‌های مناسب مناطق آزاد در استان هرمزگان همچون سایت هرمز یا قشم را داریم، حضور کشورهای دیگر در آن منطقه مشکلی نخواهد داشت و به‌راحتی می‌توان میزبانی مسابقات بین‌المللی را کسب کرد.

وی در ادامه با اشاره به کسب 6 سهمیه رشته تنیس جهت حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا، بیان کرد: در آسیا بازیکنان تنیس بسیار قوی وجود دارند که به این دلیل رقابت سختی در انتظار ایران است اما در تنیس دوبل برای آقایان و بانوان تنیسور، توانایی کسب مدال داریم و به دست آوردن نتایج خوب دور از انتظار نیست.

کیمیایی عنوان کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی و کسب سهمیه در رشته‌ها و تیم‌های مختلف ورزشی به‌طورکلی سبب افزایش پویایی و تحرک آن رشته می‌شود که نتیجه آن پیشرفت خواهد بود.

وی در خصوص نفرات اعزامی بیان کرد: ما بازیکنان مستعد و قدرتمندی  داریم اما با این وجود تاکنون ترکیب تیم مشخص نشده است.

کیمیایی در پایان با ابراز خرسندی و رضایت خود از کسب این سهمیه گفت: برای اولین بار ایران در رشته‌ تنیس موفق شده تا در مسابقات آسیایی شرکت کند، امیدواریم در این مسابقات به مدال دست یابیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: