• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2984-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تقویت فرهنگ سرآمدی با اجرای مدل تعالی

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج‌فارس گفت: مدل تعالی سازمان  EFQM سبب تقویت فرهنگ سرآمدی در بین کارکنان می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، علیرضا عطار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدل تعالی سازمان با هدف تقویت فرهنگ سرآمدی در بین کارکنان و تسهیل استقرار رویکردهای تعالی و دستیابی به نتایج واقعی و نهایتاً حرکت در مسیر تعالی و بهبود مستمر سیستم و ارائه خدمات مطلوب‌تر خواهد شد.

وی بابیان اینکه مشارکت همه کارکنان سبب نتایج اثربخش و ملموس خواهد شد، افزود: پیاده‌سازی این مدل در درجه اول باعث خواهد شد که بدانیم در چه نقطه‌ای از مدل تعالی قرار داریم و با یک خودارزیابی واقعی با سایر مناطق و شرکت‌های هم‌جوار مقایسه و با تعریف یک سری اهداف و برنامه‌ها و انجام چند پروژه در مسیری که تصمیم گرفته‌ایم حرکت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم برای پیاده‌سازی این مدل بیان داشت : ابتدا باید با عزمی راسخ اعتقاد داشته باشیم که پیاده‌سازی این مدل باعث رشد و تعالی سیستم و ارتقاء جایگاه کارکنان منطقه خواهد شد، علاوه بر آن تعریف صحیح و واقعی و مورد لزوم از پروژه‌های مرتبط جهت ارتقاء منطقه داشته باشیم تا بتوانیم به هدف اصلی که همانا رسیدن به انتقال ایمن، پایدار و مستمر مواد نفتی و ارتباطات صوت و دیتا است برسیم.

در ادامه مدیر مدل تعالی منطقه خلیج‌فارس با اشاره به اینکه در سال جاری ملزم به اجرا و پیاده‌سازی مدل‌سازمانی بر اساس مدل و الگوی EFQM در منطقه خلیج‌فارس شدیم، افزود: منطقه خلیج‌فارس امسال در دو جایزه تعالی صنعت نفت و ANQA شرکت خواهد کرد.

پدرام قاسمی با بیان اینکه اصلی‌ترین و مهم‌ترین کار در پیاده‌سازی این مدل، تغییر دیدگاه مدیر و مدیران ارشد است بیان کرد: منطقه خلیج‌فارس جهت اجرایی کردن مدل تعالی پروژه‌ای تعریف کرد که بر اساس برنامه زمان‌بندی آن اجرایی شد که تعیین مدیر تعالی و تعیین 4 تیم مدیریتی همچنین اجرای روش‌های خودارزیابی و تهیه پرسشنامه 50 سؤالی ازجمله این اقدامات است.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت لازم برای اجرای این مدل ابتدا سازمان‌دهی و سپس آموزش است که در بخش آموزش تاکنون دو دوره برگزارشده همچنین در بحث انگیزش کارکنان نیز روشی اجرایی ارائه شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: