• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-7885-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان خبر داد:

تقویت بخش کشاورزی میناب با راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن‌ها/ کاهش ساعت کار اداری استان برای کاهش مصرف برق و آب

استاندار هرمزگان گفت: به‌تدریج با راه‌اندازی کامل آب‌شیرین‌کن‌های در حال احداث، در سال‌های آینده آب موجود در سدهای شرق استان به‌خصوص در شهرستان میناب برای تقویت بخش کشاورزی، باغات و اراضی زراعی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تأمین آب شرب استان در فصل تابستان، عنوان کرد: از مردم می‌خواهیم تا مسئله کمبود آب را جدی بگیرند و صرفه‌جویی در مصرف آب را در اولویت قرار دهند.

وی ادامه داد: با توجه به خشک‌سالی موجود و کمبود بارندگی، با وضعیت سختی در هرمزگان مواجه هستیم اما دولت منابع خوبی را برای عبور از این وضعیت اختصاص داده است.

استاندار هرمزگان افزود: جلوگیری از هدررفت آب در خطوط انتقال، راه‌اندازی چاه‌های جدید در سد شمیل و نیان و جلوگیری از آبیاری فضای سبز با آب شرب از برنامه‌های در حال اجرا برای تأمین آب شرب بندرعباس است.

همتی تصریح کرد: فاز نخست آب‌شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس نیز تا پایان تیرماه سال جاری وارد مدار می‌شود که بخشی از تأمین آب از این طریق صورت می‌گیرد.

وی گفت: به‌تدریج با راه‌اندازی کامل آب‌شیرین‌کن‌های در حال احداث، در سال‌های آینده آب موجود در سدهای شرق استان به‌خصوص در شهرستان میناب برای تقویت بخش کشاورزی، باغات و اراضی زراعی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی کشت محصولات کشاورزی و مصرف بهینه آب در این بخش باید جدی گرفته شود تا شرایط اطمینان بخشی برای کشاورزان استان فراهم شود.

همتی با اشاره به کاهش ساعت کاری ادارات استان هرمزگان بر اساس مصوبه هیئت دولت، بیان کرد: در راستای مدیریت و کاهش مصرف برق و آب در استان ساعت کار ادارات استان تا پایان فصل تابستان از 6:30 تا 13:30 تعیین و روزهای پنجشنبه نیز ادارات استان تعطیل خواهند بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: