• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-8085-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان:

کاهش ساعت کاری ادارات هرمزگان در راستای مدیریت بحران انرژی/ تعطیلی دستگاه‌های اجرایی هرمزگان در روزهای پنجشنبه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی هرمزگان با توجه به مصوبه هیئت محترم وزیران در راستای مدیریت بحران انرژی کاهش پیدا کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، ایرج حیدری در جمع خبرنگاران عنوان کرد: با توجه به مصوبه هیئت محترم وزیران و مصوبه شورای تأمین استان برای عبور از شرایط بحرانی و مدیریت مصرف انرژی، رعایت وحدت رویه با استان‌های هم‌جوار و گزارشات دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص وضعیت بحرانی منابع آب و برق  استان، ضمن تعطیلی پنج‌شنبه‌ها، ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان از شنبه تا چهارشنبه برای عبور از شرایط بحرانی کاهش می‌یابد .

وی در خصوص زمان اجرای طرح ساعت کاری جدید در دستگاه‌های اجرایی استان خاطرنشان کرد: ساعت کاری جدید دستگاه‌های اجرایی هرمزگان برای عبور از شرایط بحرانی و مدیریت منابع انرژی از تاریخ 21 خرداد 97 عملیاتی می‌شود و این طرح تا 31 شهریور 97 ادامه خواهد یافت .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در خصوص تغییر ساعت فعالیت دستگاه‌های اجرایی هرمزگان هم‌زمان با اجرای این طرح افزود: ساعات كاری دستگاه‌های اجرایی هرمزگان هم‌زمان با شروع این طرح از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 تا 13:30 است .

حیدری با تأکید بر لزوم همراهی همگانی برای مدیریت منابع انرژی و عبور از شرایط بحرانی، اظهار کرد: صداوسیمای استان همكاری كاملی را در جهت ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و تشویق مردم برای مدیریت مصرف انرژی با شرکت‌های آب و برق استان به عمل آورد تا استان در فصل گرم سال درزمینهٔ تأمین انرژی با مشکلی مواجه نشود .

وی با تأکید بر لزوم همراهی و همکاری اصناف برای مدیریت منابع انرژی استان، گفت: اصناف و مراكز خدماتی و تجاری ملزم به همكاری جدی و كامل در اجرای بخشنامه‌های ابلاغی صادره توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و شركت توزیع برق استان در رابطه با مدیریت مصرف انرژی هستند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: صنایع سنگین و مراكز صنعتی استان ملزم به همكاری جدی و كامل در اجرای بخشنامه‌های ابلاغی صادره توسط شركت برق منطقه‌ای و شركت توزیع برق استان در ارتباط با مصرف بهینه انرژی هستند .

حیدری اضافه کرد: مراكز دانشگاهی و آموزشی استان حتی‌الامکان از پیش‌بینی و برگزاری دوره‌های ترم تابستانی برای عبور از شرایط بحرانی و مدریت مصرف انرژی خودداری کنند .

وی با تأکید بر لزوم مصرف بهینه انرژی در دستگاه‌های اجرایی استان، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند تمهیدات لازم به‌منظور صرفه‌جویی در سایر هزینه‌های مصرفی را اعمال کنند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ها، مراكز خدمات درمانی و امدادرسانی، بانک‌ها ( به‌جز ستاد) و مراكز خدمات عمومی مشمول این بخشنامه نمی‌باشند .

حیدری بیان کرد: شرکت‌های توزیع، آب و برق منطقه‌ای استان موظف‌اند نظارت و كنترل لازم بر اجرای مصوبات ابلاغی خصوصاً در حوزه‌های تجاری، صنایع و اداری استان را انجام و گزارش کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: