• شنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2186-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سنجش ۴۰ هزار دانش آموز هرمزگانی در ۲۷ پایگاه

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان گفت: ۲۷ پایگاه برای سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان پیش دبستانی هرمزگانی در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، شهباز بارانی با اعلام این خبر گفت: ۲۷ پایگاه برای سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان پیش دبستانی هرمزگانی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: از نیمه نخست تیرماه سنجش دانش آموزان و نوآموزان پیش دبستانی در هرمزگان آغاز می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان ادامه داد: پیش بینی می‌شود ۴۰ هزار دانش آموز و نوآموز پیش دبستانی در طرح سنجش سلامت معاینه شوند.

بارانی تصریح کرد: برای سنجش این نوآموزان و دانش آموزان ۱۹۱ کارشناس آموزش دیده در ۲۵ پایگاه عادی و ۲ پایگاه تخصصی درنظر گرفته شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان با اشاره به اینکه سنجش دانش آموزان تا پایان شهریور ادامه دارد، اضافه کرد: برنامه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به پیش دبستان برای ارزیابی‌های بینایی، شنوایی، جسمانی و آمادگی تحصیلی و همچنین معاینات بهداشتی و پزشکی انجام می‌شود.

بارانی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴۸ هزار دانش آموز در ۲۷ پایگاه سنجش سلامت معاینه شدند، عنوان کرد: بستر سازی برای تدارک امکانات آموزشی و رفاهی برای دانش آموزان و نوآوران دارای شرایط خاص را از اهداف این طرح است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان اضافه کرد: نوآموزی مشکلی نداشته باشد، روند ثبت نام ادامه می‌یابد و اگر سنجش سلامت نوآموز دارای ابهام باشد، برای ارزیابی مجدد به بخش تخصصی ارجاع داده می‌شود.

بارانی در پایان گفت: امسال به دلیل لینک سامانه‌های سناد و سنجش همه نوآموزان که در مدارس برای پایه اول ابتدایی ثبت نام می‌کنند سنجش می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: