• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-585-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان:

فرآيند استعلام و صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در هرمزگان بايد در دو هفته انجام شود

استاندار هرمزگان گفت: دستگاه‌های اجرايي ضمن تشویق و ارائه اطلاعات لازم به سرمایه‌گذارانی كه به ادارات مراجعه می‌کنند، بلافاصله آن‌ها را به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری معرفی كنند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان هرمزگان با بيان اينكه یک سرمایه‌گذار از زمانی که درخواست می‌دهد باید مراحل صدور تمامی مجوزهای آن در دو هفته انجام شود، عنوان كرد: استعلام‌ها یک‌بار انجام شود و از گرفتن استعلام‌های تکراری جلوگیری شود تا سرمایه‌گذاران معطل نشوند.

وي با تأکید بر اينكه استانداری حمايت لازم را از مرکز خدمات سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد، افزود: نمایندگان تمامي دستگاه‌های مرتبط در صدور مجوز بايد با اختیارات کافی در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری حضورداشته باشند و امور سرمایه‌گذاران را به‌سرعت پيگيري كنند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: دستگاه‌های اجرايي ضمن تشویق و ارائه اطلاعات لازم به سرمایه‌گذارانی كه به ادارات مراجعه می‌کنند، بلافاصله آن‌ها را به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری معرفی كنند تا طرح‌های سرمایه‌گذاری در این مرکز ثبت و فرآيند استعلام‌های دستگاه‌ها و صدور مجوزها در مدت دو هفته کاری انجام شود.

همتي خواستار تسريع در صدور مجوزات و تأمین و تحویل زمین به سرمایه‌گذاران شد و بيان کرد: در مناطق ویژه اقتصادي مجوز کلي براي سرمایه‌گذاری صادرشده و در شهرک‌های صنعتی نیز مجوزها براي فعاليت وجود دارد.

وي ادامه داد: کار مرکز خدمات سرمایه‌گذاری باید به يك سیستم دائمي تبديل شود تا کار صدور مجوز و حمایت‌های موردنیاز به‌سرعت صورت گيرد چون جذب سرمایه‌گذار برای ما بسیار مهم است و همه باید در کنار سرمایه‌گذار باشند.

استاندار هرمزگان تصريح كرد: بايد کاری کنیم که در حوزه صدور مجوز و حمایت دستگاه‌ها، هیچ معطلی براي سرمایه‌گذاران در هرمزگان وجود نداشته باشد و سرمایه‌گذاران بدانند که همه برای فعالیت آن‌ها در این استان فرش قرمز پهن کرده‌اند و همه دستگاه‌ها باید خود را با این سیاست تنظیم کنند.

همتي خاطرنشان كرد: جلسات کارگروه‌ها و شوراهای مرتبط برای صدور مجوز برای تقاضاهایی که ارائه می‌شود نيز به‌سرعت تشکیل شود.

وي ضمن تأکید بر توسعه فعالیت‌های الکترونیکی، بيان کرد: خدمات الکترونیکی باید به‌قدری توسعه یابد كه مردم بتوانند از راه دور و از طريق اينترنت كار خود را انجام دهند.

استاندار هرمزگان يادآور شد: همه کمک کنند مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان هرمزگان خوب رشد یابد و الگوی دیگر استان‌ها در انجام کار سرمایه‌گذاران باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: