• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2614-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس خبرداد:

بهره‌برداری از پروژه بهسازی محله چاهستانی ها در هفته دولت/باید زیرساخت‌هایی را بسازیم که برای آیندگان بماند

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: بنا داریم محله چاهستانی ها را امسال به اتمام برسانیم، پیشرفت بسیار خوبی داشتیم و قرار است تا هفته دولت بخشی از این پروژه به بهره‌برداری رسیده و افتتاح شود.

اسلام باوقار در بازدید از دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: یکی از پروژه‌های شهرداری که بودجه آن در شورا مصوب شده است، پروژه ساحل شرق بندرعباس و جاده بندرعباس میناب است و مناقصه فاز اولیه آن که قرار است تا دانشگاه هرمزگان اجرا شود، با قراردادی بالغ‌بر 50 میلیارد تومان انجام‌شده است.

وی افزود: علاوه بر اینکه ساحل شرق بندرعباس را احیا و فضای تفریحی را ایجاد می‌کند همچنین دسترسی مردم به ساحل را نیز در این ناحیه آسان می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری ساخت زیرساخت‌ها و تقاطع‌های غیر هم‌سطح برای رفع ترافیک و سهل و آسان بودن رفت‌وآمد مردم است.

باوقار با بیان اینکه شهرداری پروژه تقاطع پل خواجو، مهرگان و قدس که مناقصه آن‌هم برگزار شده را نیز در دست اجرا دارد، تصریح کرد: ما اعتقاد داریم باید زیرساخت‌هایی را بسازیم که برای آیندگان بماند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری به‌صورت جدی در حال پیگیری بحث بافت‌های فرسوده شهر بندرعباس است، خاطرنشان کرد: بنا داریم محله چاهستانی ها را امسال به اتمام برسانیم، پیشرفت بسیار خوبی داشتیم، چندین خیابان 8 تا 24 متری را بازگشایی کردیم، اکثر خانه‌ها تملک شده است و قرار است تا هفته دولت بخشی از این پروژه به بهره‌برداری رسیده و افتتاح شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه در خصوص بافت‌های فرسوده تخفیفاتی را در صدور پروانه به مردم دادیم تا برای ساخت‌وساز ترغیب شوند، عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی ما بدون هیچ نمایشی امور شهری را آن هم در این شرایط بد اقتصادی پیگیری کنیم.

باوقار با اشاره به اینکه باید با مردم صادق باشیم، خود مردم تشخیص می‌دهند چه کسی صادق یا دروغ‌گو است، بیان کرد: صداقت و خدمت کردن به مردم باعث می‌شود اتفاقات خوبی هم برای شهر بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تمام کمبودها و مشکلات اقتصادی موجود از اداره کل امور اقتصادی و دارایی می‌خواهم که به پروژه‌های شهرداری پول تزریق کنند چون هرچه پول بیشتری تزریق کنند اتفاقات خوب بیشتری برای مردم خواهد افتاد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه اعتقاد ما این است که تیم فوتسال آذرخش بندرعباس تیمی مردمی بوده و از دل مردم همین شهر و استان است و به همین سبب باید به آن کمک شود، همان‌طور که در سال‌های گذشته کمک کرده‌ایم، اضافه کرد: ما در شورای چهارم 500 میلیون تومان و در شورای پنجم 650 میلیون تومان برای کمک به آذرخش مصوب کردیم.

باوقار ادامه داد: اما از طرفی تیم‌های دیگری هم هستند که از ما توقع دارند، اما به‌هرحال ما این تیم را به‌عنوان پایلوت در نظر گرفته‌ایم هرچند که باشگاه شهرداری نیز تیماری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در بندرعباس نهادهای ذی‌ربط ورزشی تیم داری نمی‌کنند و بار کم‌کاری آن‌ها را شهرداری به دوش می‌کشد، افزود: باید روی استعدادیابی میان نوجوانان بومی استان و پرورش آن‌ها فعال‌تر بوده و تمرکز بیشتری داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: