• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-3114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جدل مدیر سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس با یک عضو شورا؛

سالاری: هیچ نیرویی به شهرداری اضافه نشده است/بواشه:این حرف خلاف واقع است

مدیر سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس گفت: در این مدت از سوی اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس باری به‌کارگیری هیچ نیرویی تحت‌فشار قرار نگرفته است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، سعید حسن سالاری  در پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس ، افزود: در شهرداری‌های کشور تنوع استخدامی وجود دارد که بر این اساس چهار نوع ارتباط کاری بین کارکنان با شهرداری بندرعباس وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری بندرعباس از 97 کارمند به‌صورت رسمی استفاده می‌کند، اظهار کرد: 259 نفر به‌صورت پیمانی هستند، 124 نفر به‌صورت کارمند قراردادی، 846 نفر به‌صورت کارگر قراردادی و یک هزار و 93 نفر به‌صورت شرکتی که درمجموع دو هزار و 520 نفر مجموع کارکنان شهرداری بندرعباس است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کارگران تنظیف و فضای سبز به‌صورت نیروی حجمی بوده و عدد ثابتی ندارند، خاطرنشان کرد: در آخرین آمار اعلام‌شده یک هزار و 298 نفر در تنظیف و 740 نفر در فضای سبز مشغول به کار بودند گرچه این آمار در هرماه متغیر است و بسته به خود شرکت دارد.

سالاری با بیان اینکه از 17 فروردین‌ماه تا 21 اسفندماه سال گذشته به دنبال مجوز تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به پیمانی و شرکتی به قراردادی برای کارکنان با خدمت بالای سه سال بودیم که هرچه دوندگی کردیم متأسفانه این امر رخ نداد.

مدیر سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه در سال گذشته 32 نفر بازنشسته شده و در سال جاری نیز 137 نفر واجد شرایط بازنشستگی هستند، عنوان کرد: در سال 98 طبق جمع‌بندی‌های صورت گرفته 140 نفر بازنشسته خواهند شد و به همین دلیل یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایمان در سال جاری برای ساماندهی و خدمت‌رسانی به بازنشسته‌ها قرار داده‌ایم.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالات اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه وظیفه اداره کار و سایر نهادها در خصوص اشتغال‌زایی، افزود: بنده یک نیرو قرار داده‌ام تا به وضعیت درخواست‌های اشتغال رسیدگی کند که تا هفته گذشته بالغ‌بر 3 هزار و 300 نفر درخواست اشتغال از شهرداری داشته‌اند و بالغ‌بر 100 نفر روزانه بدین منظور مراجعه می‌کنند.

سالاری با اشاره به اینکه مصوبه‌ای در سال 90 مبنی بر افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان قراردادی از سوی شورای اسلامی شهر بندرعباس به فرمانداری ارسال شد که متأسفانه پاسخ شفافی تاکنون از جانب این نهاد گرفته نشد، خاطرنشان کرد: هیچ نیروی شرکتی در شهرداری بندرعباس در پست‌های حساس حضور ندارد و بنده خود نسبت به این موضوع حساس هستم.

این صحبت سالاری با واکنش تند بواشه، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس مواجه شد و با ذکر نمونه‌هایی این صحبت سالاری را خلاف واقع دانست و عنوان کرد: بنده این حرف را خلاف واقع می دانم و باید این موضوع هرچه زودتر روشن شود.

مدیر سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه هیچ نیرویی در سال 96 و 97 به شهرداری بندرعباس اضافه نشده است، بیان کرد: به‌صراحت می‌گویم که هیچ نیروی از زمان حضور بنده در این سمت، به جمع کارکنان شهرداری بندرعباس در قالب نیروی شرکتی و قراردادی اضافه نشده است.

بازهم این صحبت سالاری، با واکنش تند بواشه و جراره، اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس روبه‌رو شد و سالاری به ارائه آمارهای اشتباه متهم کردند که سالاری از رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس خواستار بررسی و ارائه آن در صحن شورا شد.

سالاری با بیان اینکه در این مدت از سوی اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس باری به‌کارگیری هیچ نیرویی تحت‌فشار قرار نگرفته است، ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با کسب مجوزهای لازم ساماندهی مناسبی به تبدیل وضعیت نیروها بدهیم اما تاکنون هیچ تبدیل وضعیتی صورت نگرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: