• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1084-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس:

تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس به 36 میلیون لیتر در روز خواهد رسيد

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: اکنون تولید بنزین یورو چهار و و يورو پنج در پالایشگاه ستاره خلیج فارس 24 میلیون لیتر در روز است که تا پایان سال به 36 میلیون لیتر خواهد رسيد.

محمدعلی دادور در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، با بيان اينكه با بهره برداری از فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس تولید بنزین یورو 5 در این پالایشگاه به روزانه 24 میلیون لیتر می رسد، عنوان كرد: همچنين توليد روزانه 120 هزار بشکه میعانات گازی نيز به ظرفیت اين پالایشگاه اضافه می شود.

وي ادامه داد: با راه اندازی این واحد و واحدهای تولید بنزین، کشور در تولید بنزین خودکفا می شود و زمینه برای صادرات بنزین در نیمه دوم امسال فراهم خواهد شد.

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بيان اينكه همه مراحل این پالایشگاه به دست متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده است، افزود: اکنون تولید بنزین یورو چهار و و يورو پنج در پالایشگاه ستاره خلیج فارس 24 میلیون لیتر در روز است که تا پایان سال به 36 میلیون لیتر خواهد رسيد.

دادور با بيان اينكه خوراک مصرفی پالایشگاه ستاره خلیج فارس اکنون روزانه 240 هزار بشکه میعانات گازی است که از عسلویه با یک خط انتقال تامین می شود، خاطرنشان كرد: در ظرفیت نهایی این خط ظرفیت انتقال تا 800 هزار بشکه را نیز دارد.

وي با بيان اينكه بنزين توليدي در اين پالايشگاه با اکتان بالاي 91 و بنزن زير يک درصد سازگاري زيادي با محيط زيست دارد، اظهار کرد: با کامل شدن فاز سوم پالايشگاه تا پایان سال 97 ، ايران علاوه بر خودکفايي در بنزين، صادر کننده حدود 25 ميليون ليتر بنزين خواهد شد.

دادور در پایان اظهار کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترين پالایشگاه میعانات گازی جهان، به وسعت 700 هکتار در غرب بندرعباس احداث شده و این پالایشگاه، ظرفیت پالايش 360 هزار بشكه در روز ميعانات گازي را دارد كه رسیدن به این ظرفیت در سه مرحله 120 هزار بشکه ای در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترين پالایشگاه میعانات گازی جهان تا دقایقی دیگر با حضور رئيس جمهور افتتاح مي شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: