• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-986-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رقابت 23 هزار و 648 داوطلب در کنکور 97 هرمزگان/رشد 9.4 درصدی تعداد داوطلبین

نماینده سازمان سنجش و آموزش کشور در هرمزگان گفت: در آزمون سراسر امسال در هرمزگان 35 درصد از داوطلبان را آقایان و 65 درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته 9.4 درصد افزایش داشته است.

محمدرضا سمتی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: آزمون سراسر سال 1397 هم‌زمان با سراسر کشور در 12 شهرستان هرمزگان در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه و جمعه 7 و 8 تیرماه در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در این آزمون که در هرمزگان توسط دانشگاه هرمزگان با همکاری ادارات آموزش‌وپرورش در شهرستان‌ها برگزار می‌شود، مجموعاً 23 هزار و 648 داوطلب شرکت دارند.

سمتی بیان کرد: آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه، داوطلبان گروه آزمایشی هنر بعدازظهر پنجشنبه، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی بعدازظهر جمعه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: شمار داوطلبان در استان هرمزگان به ترتیب رشته علوم تجربی 35 درصد، علوم انسانی 33 درصد، ریاضی 13، زبان خارجه 11 و هنر 8 درصد است.

نماینده سازمان سنجش و آموزش کشور در هرمزگان افزود: در آزمون سراسر امسال در هرمزگان 35 درصد از داوطلبان را آقایان و 65 درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و تعداد داوطلبان نسبت به سال 95 با رشد 11.5 درصدی و نسبت به سال 96 با رشد 9.4 درصدی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه رشته علوم تجربی گوی سبقت را در تعداد داوطلبین نسبت به سایر رشته‌ها ربوده است و کارنامه این آزمون در دهه دوم مرداد سال جاری منتشر می‌شود، اضافه کرد: در رشته علوم ریاضی 3 هزار و 178 داوطلب، در رشته علوم انسانی 5 و 212 داوطلب، در رشته هنر 2 هزار و 34 داوطلب، در رشته علوم تجربی 10 هزار و 260 داوطلب و در رشته زبان خارجه  2 هزار و 618 داوطلب در استان هرمزگان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: