• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1187-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صدور ۷۰۰ پروانه تولیدی انفرادی در بخش صنایع‌دستی هرمزگان

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان از صدور ۷۰۰ پروانه تولیدی انفرادی در بخش صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اشکان مختاری با اعلام این خبر گفت: در سه ماه نخست امسال ۷۰۰ پروانه تولیدی انفرادی در حوزه صنایع‌دستی صادرشده است.

وی افزود: در این مدت ۲ پروانه تولید کارگاهی و یک مجوز مشاغل خانگی مستقل  در بخش صنایع‌دستی صادرشده است.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان اظهار کرد: همچنین از ابتدای سال تاکنون یک مرکز خلاق صنایع‌دستی در رویدر راه‌اندازی شده است.

مختاری تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۲ نفر در دوره‌های کوتاه‌مدت عمومی با همکاری بخش خصوصی در حوزه صنایع‌دستی آموزش‌دیده‌اند.

وی ادامه داد: طی سه ماه نخست سال ۳ نفر از بخش صنایع‌دستی هرمزگان در نمایشگاه‌های کشوری در شهر تبریز و یک نفر در نمایشگاه خارجی در فلورانس شرکت حضور یافتند.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان با بیان اینکه ۴۲ رشته صنایع‌دستی در استان هرمزگان فعال است، اضافه کرد: از این تعداد بیست رشته صنایع‌دستی استان به برند تبدیل‌شده‌اند.

مختاری با اشاره به اینکه ۶۸ هزار نفر در حوزه صنایع‌دستی استان هرمزگان مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: اکنون هفده مرکز خلاقانه صنایع‌دستی در روستا‌های استان فعال است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال سه مرکز دیگر راه‌اندازی شود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان آموزش و بازاریابی در حوزه صنایع‌دستی را اقدامی مهم در راستای حمایت از کالای ایرانی دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: