• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-5614-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

گردش مالی پیمانکاران شهرداری باید در بانک‌های عامل بندرعباس باشد

با رأی اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس مصوب شد که پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری باید حساب بانکی‌شان اعم از پرداخت و دریافتشان در حساب‌های بانک‌های عامل بندرعباس باشد و ضمانت‌نامه‌های مناقصات نیز در بانک‌های بندرعباس صادر شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در شصتمین جلسه رسمی این شورا اظهار کرد: شهرداری قراردادی در قالب خرید 50 دستگاه اتوبوس با یک شرکت داشته که پایان این قرارداد پایان سال 96 بوده اما متأسفانه این شرکت به تعهداتش عمل نکرده و 6 ماه فرصت خواسته است، این قرارداد باید فسخ شده و با شرکت دیگری تمدید شود تا قبل از بازگشایی مدارس این 50 دستگاه به ناوگان حمل‌ونقل شهر بندرعباس اضافه شود.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه بیان کرد: بندرعباس را به‌غلط یا درست پایتخت تجاری کشور معرفی می‌کنند، اما نمود مظلومیت آن در بررسی وضعیت بانک‌های سطح استان مشهود است.

جهانبخش با بیان اینکه نه‌تنها انباشته‌ای در بانک‌های استان نیست بلکه حساب اکثر شرکت‌های صنایع غرب در مرکز یا شهرهای بزرگ است، افزود: هرچه گردش مالی در استانی بیشتر باشد تسهیلات و امتیازات بیشتری برایش در نظر گرفته می‌شود اما متأسفانه حساب بانکی صنایع و شرکت‌ها در استان هرمزگان نیست.

وی ادامه داد: شورای شهر تنها درزمینهٔ کارها و قراردادهای شهرداری می‌تواند تصمیم‌گیری و تصویب کند، بنابراین باید کلیه قراردادهای شهرداری به‌گونه‌ای باشد که گردش حسابشان در بندرعباس باشد،، لازم به ذکر است که مشخص نکردیم این حساب‌ها در چه بانکی باشند و ملاک تنها بانک‌های عامل شهر بندرعباس هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس ابراز کرد: امیدوارم این مصوبه شورا سرآغازی باشد تا مردم و کارشناسان اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده و به گوش مسئولین کشوری برسانند.

جهانبخش ادامه داد: باید این موضوع به‌عنوان یک مطالبه عمومی مطرح شود، هرکس در این شهر کار می‌کند گردش مالی‌اش هم در همین شهر باشد و منفعتی به شهر برسانند؛ برخی از این شرکت‌ها حتی در بندرعباس دفتر کار هم ندارند و باید حداقل یک دفتر در بندرعباس اجاره کنند، حسابشان در این شهر باشد، نمی‌شود شهروندان بندرعباس مشکلاتش را تحمل کنند و از این مواهب اقتصادی این شرکت‌ها هیچ‌گونه بهره‌ای نبرند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری باید حساب بانکی‌شان اعم از پرداخت و دریافتشان در حساب‌های بانک‌های عامل بندرعباس باشد و ضمانت‌نامه‌های مناقصات نیز در بانک‌های بندرعباس صادر شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه عنوان کرد: اکثر شرکت‌هایی که در بندرعباس در حال فعالیت هستند برای فرار از عوارض و مالیات شهری یا کمک به شهر خود، ثبت شرکت‌ها، افتتاح حساب‌ها، گردش‌های مالی و صدور ضمانت‌نامه‌های خود را در شهرهای دیگر انجام می‌دهند.

مجید عسکری زاده افزود: این شرکت‌ها حداقل باید گردش مالی خود را در بندرعباس افزایش دهند، شنیدیم که چند شعبه از بانک‌های بندرعباس در حال تعطیل شدن هستند درحالی‌که گردش‌های مالی بسیاری در شرکت‌ها صورت می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: