• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-3085-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

احتمال توقف خدمات صدور روادید فرودگاهی در هرمزگان

رئیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان هرمزگان از بروز مشکل در صدور‌ روادید فرودگاهی در استان هرمزگان خبر داد.

ولی‌الله محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: به دلیل مشکلات پیش‌آمده در فرایند اجرایی ارائه خدمات روادید فرودگاهی در استان این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک، این خدمات کند یا به‌طور کامل متوقف شود.

وی تصریح کرد: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه از سال ۱۳۹۱ در هرمزگان راه‌اندازی شده و از آن زمان تاکنون به دلیل عدم اجرای کامل تفاهم‌نامه میان وزارت کشور و وزارت خارجه در خصوص تأمین الزامات زیرساختی موردنیاز دفتر،  فعالیت‌های آن کج‌دار و مریز و به‌سختی ادامه پیدا می‌کرد.

محمدی ادامه داد: از سال ۱۳۹۵ وزیر امور خارجه با انتصاب رئیس جدید برای نمایندگی هرمزگان و با رفع موانع قانونی برای ارائه خدمات و تسهیلات مناسب کنسولی و راه‌اندازی دفاتر صدور روادید فرودگاهی، تلاش کرد تا نقش تسهیل‌کننده‌ای در جهت نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار هرمزگان ایفا کند.

محمدی اضافه کرد: اما متأسفانه در حال حاضر به دلیل بروز برخی موانع زیرساختی، برنامه‌های اجرایی دفتر از جمله صدور روادید فرودگاهی در استان با مشکلات فراوانی روبرو شده که علی‌رغم آن و باوجود همه تنگناها، کارکنان دفتر نمایندگی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا این خدمات همچنان ادامه پیدا کند ولی با توجه به عدم تخصیص بودجه عمرانی برای وزارت امور خارجه در داخل کشور خصوصاً استان‌ها، ادامه این وضعیت تقریباً ناممکن شده به‌نحوی‌که اگر در آینده نزدیک به همت‌ مسئولان‌ وزارت کشور و استان، تدبیری در این خصوص اندیشیده نشود امکان استمرار این فعالیت‌ها وجود نخواهد داشت.

وی در پایان‌ گفت: کارکنان دفتر تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا برای رفاه شهروندان‌ به‌ویژه تسهیل فرآیند جذب سرمایه‌گذار و گردشگران خارجی مشکلی به وجود نیاید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: