• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1487-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مراسم نکوداشت "استاد مسعود فرح" در میناب برگزار شد

به همت انجمن ادبی اردیبهشت مراسم نکوداشت بیش از نیم قرن تلاش ادبی استاد مسعود فرح در میناب برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مراسم نکوداشت استاد مسعود فرح از شاعران برجسته استان هرمزگان عصر روز گذشته دهم تیرماه در سالن کتابخانه آل محمد(ص) میناب برگزار شد.

در این آیین نکوداشت که با حضور شاعران و علاقمندان ادبیات از سه شهرستان میناب، بندرعباس و سیریک همراه بود یداله شهرجو و علی آموخته نژاد پیرامون معرفی و بررسی آثار این شاعر پیشکسوت سخنرانی کردند.

  یداله شهرجو ، مسعود فرح را از برجسته ترین چهره های دهۀ چهل و پنجاه ادبیات هرمزگان دانست که بر نسل های پس از خود تاثیرگذار بود و شعر این شاعر هرمزگانی را یک شعر روایی مبنی بر ایجاد پرسش دانست و با ذکر شاهد مثال هایی از کتاب های شعر فرح به واگشایی آثار این شاعر پرداخت.

علی آموخته نژاد دیگر سخنران مراسم با معرفی شعر مسعود فرح به عنوان یک شعر ماندگار که هنوز خوانده می شود و تاثیرگذار است ریشه های بخشی از شعر این شاعر را در مباحث فلسفی مشرق زمین دانست و با برشمردن بسامد واژگانی مانند نیلوفر که از کلیدواژه های فلسفه شرق است به اثبات این نظریه پرداخت.

در فواصل میان سخنرانی ها، سامان سایبانی ،سمیه جلالی، فریبا حمزه ای، حسین برومند، سارا سلماسی و شیوا شاکری از بندرعباس، ظهیر راستی، عباس صولتی، یعقوب یزدان پناه، ابراهیم کریم آبادی، حسین کریمی، سید فردین موسوی، راضیه حیدری و زهرا صالحی از میناب و علی ماهیگیر از سیریک به شعرخوانی پرداختند.

به گزارش ایسنا، در پایان مراسم نیز استاد مسعود فرح ضمن معرفی بیشتر خود و نظراتش پیرامون شعر و ادبیات به شعرخوانی پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: