• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-3685-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:

بندرلنگه باید به پایلوت تجارت با قطر تبدیل شود/پروازهای خارجی فرودگاه بندرلنگه فعال می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: شهرستان بندرلنگه با توجه به سابقه تاریخی و موقعیت مهمی كه دارد باید به پایلوت تجارت با كشور قطر تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، رضا مدرس در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان بندرلنگه با اشاره به سابقه تاریخی شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: بسیاری از مراودات تجاری  در تاریخ استان هرمزگان از مسیر بندرلنگه بوده و این شهر دارای سابقه دیرینه و تاریخی در امر تجارت است.

وی ادامه داد: شهرستان بندرلنگه دارای مردمانی نمونه است و مردم این شهرستان دارای مشاركت بالایی  در پروژه‌های عمرانی در گذشته بوده‌اند  و باید این ظرفیت مجدد احیا شود و به كمك دولت بیاید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان اظهار کرد: متأسفانه از ظرفیت‌های بندرلنگه به‌ویژه مشارکت‌های مردمی آن در مسیر توسعه آن بهره نگرفته‌ایم و در این راه غفلت کرده‌ایم.

وی افزود: توسعه بندرلنگه موضوع بسیار مهمی است كه باید نسبت به آن توجه كرد و هر آنچه  نیاز به همكاری استانداری در رابطه با توسعه این بندر باشد معاونت هماهنگی امور عمرانی آماده همكاری است.

مدرس با اشاره به اهمیت تجاری بندرلنگه خاطرنشان كرد: بندرلنگه با توجه به موقعیت مهمی كه دارد باید به پایلوت تجارت با كشور  قطر تبدیل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در شهرستان بندرلنگه، بیان کرد: شركت مخابرات استان موظف است وضعیت زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان بندرلنگه را مورد پایش و ارزیابی قرار دهد و نسبت به رفع  نقاطی كه با ضعف زیرساخت روبرو هستند اقدام كند.

وی خاطرنشان کرد: شركت مخابرات استان موظف است تا پایان سال نسبت به رفع مشكلات مخابراتی در 20 نقطه از شهرستان بندرلنگه به‌ویژه مناطق روستایی و دورافتاده اقدام كند و نتیجه كار را گزارش کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان تصریح كرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری از طریق وزارت ارتباطات به‌صورت مستمر در حال پیگیری برای رفع مشكلات مخابراتی استان  است و در این راستا شركت مخابرات از ظرفیت استانداری و وزارت ارتباطات به بهترین نحو ممكن بهره بگیرد.

مدرس با اشاره به اهمیت توسعه راه‌ها در شهرستان بندرلنگه اضافه كرد: تكمیل پروژه‌های راه‌سازی به‌ویژه راه‌های روستایی و اصلی شهرستان موضوعات مهمی است كه باید توسط ادارات كل راه  و شهرسازی و اداره كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  پیگیری شود.

وی با اشاره به اهمیت برق‌رسانی به باغات كشاورزی و مزارع در شهرستان بندرلنگه، بیان کرد: سازمان جهاد كشاورزی و شركت توزیع برق در قالب یك سازوکار مشخص نسبت به رفع موانع پیش روی توسعه شبكه برق‌رسانی در باغات و مزارع كشاورزی اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: تكمیل پروژه‌های آب‌رسانی در سطح روستاهای شهرستان بندرلنگه به‌ویژه  تكمیل پروژه آب‌شیرین‌کن‌های شهری و روستای جهت تأمین آب شرب مردم موضوعات بسیار مهمی است كه توسط آب و فاضلاب شهری و روستایی استان باید پیگیری شود.

مدرس با اشاره به اهمیت فعال شدن طرح‌های سرمایه‌گذاری، بیان کرد: راكد ماندن سرمایه‌های دولت در پروژه‌های تولیدی قابل‌قبول نیست و طرح‌ها باید سریعاً تعیین تكلیف گردد و از حداقل امكانات باید به بهترین نحو ممكن بهره برد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نظارت در بودجه دریافتی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل ارزش افزود، خاطرنشان كرد: فرمانداران به همراه مدیران دفاتر شهری و امور روستایی استانداری نظارت و حسابرسی دقیقی  نسبت به هزینه درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل ارزش‌افزوده داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با تأکید بر حركت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به سمت درآمدهای پایدار، عنوان کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان به درآمدهای حاصل از ارزش‌افزوده اكتفا نكند و به سمت كسب درآمدهای پایدار حركت كنند تا پیشبرد امور با مشكل مواجه نشوند.

مدرس ادامه داد: شهرداران استان به دنبال ارائه برنامه‌های مدون و عملیاتی برای جذب اعتبارات باشند و تخصیص اعتبارات به شهرداری‌های استان براساس برنامه عملیاتی كه به استانداری ارائه می‌کنند، خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خاطرنشان كرد: وجود كارشناس فنی در تمامی بخشداری‌های استان برای نظارت بر پروژه‌های عمرانی دهیاری‌ها ضروری است و دفتر امور روستایی استانداری باید این موضوع را تعیین تكلیف كند.

مدرس با تأکید بر جذب كامل اعتبارات استان و به‌ویژه شهرستان بندرلنگه از محل اعتبارات طرح اشتغال روستایی، افزود: فرمانداران و اداره كل امور روستایی استان به همراه  اداره كل تعاون كار و رفاه استان نسبت به جذب سهمیه استان از محل اعتبارات اشتغال روستایی  كه حق مردم استان است اهتمام لازم را به خرج دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به  جمعیت روستایی بالایی كه  استان برخوردار است هرمزگان باید از بسیاری از استان‌های بزرگ كشور در جذب اعتبارات اشتغال روستایی پیشی بگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت گازرسانی به شهرستان بندرلنگه خاطرنشان كرد: هیچ توجیهی از هیچ مدیری برای عدم گازرسانی به شهرستان‌های استان به‌ویژه شهرستان بندرلنگه قابل‌پذیرش نیست و اگر بهانه‌ای دارند به وزارتخانه متبوع خود منعكس كنند و این كوتاهی در این رابطه  از كسی پذیرفته نیست.

وی با اشاره به موقعیت شهرستان بندرلنگه و  نزدیكی با کشورهای حوزه خلیج‌فارس، تصریح كرد: فعال كردن پروازهای فرودگاه بندرلنگه به کشورهای حوزه خلیج‌فارس موضوع مهم و حیاتی برای توسعه این شهرستان است كه اداره كل فرودگاه‌های استان باید آن را پیگیری كند و علت نبود پروازهای  خارجی در فرودگاه این شهرستان باید مشخص شود.

مدرس اضافه کرد: سیستم ناوبری فرودگاه شهرستان بندرلنگه  نیازمند بروز شدن و تجهیز به امكانات برای بهبود كیفیت خدمات به مردم و مسافران است كه باید در دستور كار اداره كل فرودگاه‌های استان قرار گیرد.

وی در پایان گفت: شهرستان بندرلنگه ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف دارد كه نیازمند شكوفایی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: