• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-3985-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

اتحادیه‌های صنفي بر بازار نظارت كنند/قيمت كالاها به‌طور دائم رصد می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: اتحادیه‌های صنفي و اتاق اصناف بايد نظارت لازم را بر بازار انجام دهند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در نشست ستاد تنظيم بازار استان هرمزگان با بيان اينكه اتحادیه‌های صنفي و اتاق اصناف بايد نظارت لازم را بر بازار انجام دهند، عنوان كرد: در كنار نظارت اتحادیه‌ها، دستگاه‌های اجرايي مسئول نيز نظارت و بازرسي از بازار را انجام می‌دهند اما كارها بايد با تکیه‌بر خود بازاريان صورت گيرد.

وي ادامه داد: اداره كل تعزيرات حكومتي و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به‌طور دائم قيمت كالاها در بازار را رصد می‌کنند و با تخلفات نيز به‌طور قاطع برخورد خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: انتظار داريم خود بازاريان و صنوف نيز كنترل و نظارت بر بازار را انجام دهند تا تخلفي صورت نگيرد.

همتي با بيان اينكه جلسات تنظيم بازار به‌طور منظم در شهرستان‌های استان برگزار می‌شود، تصريح كرد: قيمت كالاهاي اساسي نيز دائماً كنترل می‌شود و براي كالاهايي كه منشأ داخلي دارند، دليلي براي افزايش قيمت وجود ندارد و دولت براي واردات كالاهاي اساسي نيز يارانه و ارز لازم را اختصاص می‌دهد و دليلي ندارد اين كالاها باقیمت بالاتري عرضه شوند.

وي با تأکید بر اينكه همه بايد خود را مسئول بدانيم و قیمت‌ها نبايد بدون دليل افزايش يابد، اظهار داشت: همه بايد مراقبت و نظارت لازم را مدنظر قرار دهيم و هر جا موردي خارج از چارچوب اتفاق افتاد، طبق قانون با آن برخورد خواهد شد.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه دشمن با توطئه افكني علیه كشور ما جنگ اقتصادي به راه انداخته است، اضافه كرد: همان‌طور كه با مشاركت مردم در جنگ نظامي و دوران دفاع مقدس توانستيم بر دشمن غلبه كنيم در جنگ اقتصادي نيز می‌توانیم با تکیه‌بر مشاركت مردم پيروز شويم.

همتي گفت: بازاريان، توليدكنندگان و عرضه‌کنندگان كالاها در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادي قرار دارند و همه بايد به وظيفه خود در اين جنگ درست عمل كنيم.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به روحيه خوب و مشاركت مناسبي كه مردم، بازاريان و مسئولان دارند می‌توانیم با كمترين التهاب در اين جنگ اقتصادي بر دشمن پيروز شويم و پيروزي در جنگ اقتصادي موجب اقتدار كشور در حوزه اقتصاد همانند ديگر حوزه‌ها خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: