• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1884-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رونق صادرات دام زنده از بندرلنگه به قطر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از صادرات دومین محموله دام زنده از طریق این بندر به مقصد بندر الرویس کشور قطر خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، قاسم عسکری نسب در این خصوص اظهار کرد: با توجه به فراهم بودن امکانات لازم در بندر لنگه و رونق تجارت دریایی، 300 رأس گوسفند به مقصد بندر الرویس کشور قطر بارگیری و صادر شد .

وی افزود: صادرات این محموله دام زنده با هماهنگی و همکاری نهادها و ارگان های ذیربط توسط 2 فروند لنج باری در تیر ماه جاری انجام شد .

عسکری نسب با بیان اینکه اداره بنادر و دریانوردی لنگه محور اصلی توسعه این شهرستان محسوب می شود، خاطرنشان کرد: منطقه غرب هرمزگان با وجود پتانسیل بالقوه نوار ساحلی طولانی و مسیرهای متنوع دریایی و نزدیکی با بنادر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، از پتانسیل های بالایی در زمینه فعالیت های تجاری و مسافری برخوردار است .

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه یاد آور شد: نخستین محموله دام زنده در اوایل خرداد ماه امسال با صادرات دو هزار و200 رأس دام زنده به ارزش 550هزار دلار انجام شد .

به گزارش ایسنا، مرکز بنادر غرب هرمزگان با مدیریت بر هفت بندر تجاری، مسافری و نظارت بر 575 کیلومتر نوار ساحلی، از جمله بنادر با سابقه و پیشرو در زمینه تجارت کالا و جابجایی مسافر با کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده و دومین مرکز مهم تجارت دریایی استان هرمزگان بعد از بندرعباس محسوب می شود که در 160 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس واقع شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: