• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-2888-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر هیئت فوتبال استان هرمزگان:

داوران باید شجاع و بدون واهمه‌ قضاوت کنند

کلاس ارتقای داوری سه‌به‌دو فوتبال  با تدریس عبدالمجید معماری و با حضور 21 داور در  محل سالن آموزش هیئت فوتبال آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، دبیر هیئت فوتبال استان هرمزگان در آئین آغازین کلاس ارتقا سه‌به‌دو داوری  افزود: نباید داوران حاضر در این کلاس تنها به فکر گرفتن مدرک باشند بلکه باید به‌صورت عملی از این مدرک و تجربه مدرسین بهره ببرند.

قاسم رنجبریان تصریح کرد: داوران باید شجاع و عادل باشند و از هیاهو مربیان، بازیکنان و هواداران واهمه‌ای نداشته باشند بلکه آنچه خودتان می‌دانید صحیح است، انجام دهید.

وی اضافه کرد: امیدوارم داوران حاضر در این کلاس روزی به درجات عالی داوری در سطح کشور برسند.

رنجبریان با بیان این‌که باید داوران استان علاوه بر تجربیات فنی سطح یادگیری زبان انگلیسی خود را برای ارتقا در مدارج بین‌المللی بالا ببرند، اظهار کرد: هیئت فوتبال برای ارتقا و دانش‌افزایی داوران استان برنامه‌های مناسبی در نظر گرفته است.

رئیس کمیته داوران هیئت فوتبال استان هرمزگان گفت: داوران موفق در این کلاس باید تا یک سال به داوری پرداخته و فعال باشند و پس‌ازآن مدرک به آن‌ها اعطا می‌شود.

محمود رئیسی با بیان این‌که هیئت فوتبال به نیروهای جوان در امر داوری نیاز دارد، اضافه کرد: کمبود داور در شهر بندرعباس جای تأسف دارد و یک فاجعه بزرگ برای داوری استان محسوب می‌شود .

وی ادامه داد: این موضوع به مشکلات هیئت فوتبال در گذشته برمی‌گردد که تنها به فکر برگزاری کلاس بوده‌اند اما اقدامی سنجیده و برنامه‌ریزی‌شده برای پرورش داوران در نقاط مختلف استان نشده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: باید این ضعف برطرف شود و به‌زودی با برگزاری کلاس چندین کلاس  درجه سه به‌طور حتم ضعف عدم پرورش داور در شهر بندرعباس را برطرف می‌کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که امیدواریم داوران حاضر در کلاس بتوانند در آینده مایه افتخار استان هرمزگان باشند، بیان کرد: برای ارتقای فنی داوران استان هرمزگان برنامه‌های بسیاری داریم که با کمک مسئولان هیئت فوتبال در طول سال جاری عملیاتی خواهیم کرد.

|

به گزارش ایسنا، مدرس کلاس عبدالمجید معماری از مدرسان جوان و بومی و مدیر کلاس هم علیرضا صفا رئیس دپارتمان داوری استان هرمزگان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: