• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشکلات شرکت فولاد جنوب و نیروگاه منطقه ویژه خلیج‌فارس بررسی شد

در پی دستور استاندار هرمزگان در نشستی فوق‌العاده به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان مشکلات شرکت فولاد جنوب و مشکلات اتصال نیروگاه برق هرمز منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس  به شبکه سراسری گاز بررسی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، در پی دستور دکتر همتی استاندار هرمزگان مبنی بر رسیدگی سریع در خصوص بررسی و رفع مشکلات شرکت فولاد جنوب و مشکلات اتصال خط انتقال نیروگاه برق هرمز منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس  به شبکه سراسری گاز طی نشستی به ریاست دکتر حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیران شرکت گاز استان و شرکت منطقه شش انتقال گاز کشور و مدیران شرکت فولاد جنوب و منطقه ویژه اقتصادی این موضوعات بررسی شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت صنایع در اشتغال‌زایی تصریح کرد: بلافاصله بعد از دستور استاندار هرمزگان به‌اتفاق مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری از بخش‌های مختلف فولاد جنوب و خط انتقال گاز منطقه ویژه بازدید به عمل آمد، تا با توجه به  اهمیت صنایع در افزایش اشتغال و تولید، موانع راه‌اندازی این واحد مرتفع شود.

حیدری خاطرنشان کرد: بنای مدیران در استان هرمزگان خدمت و کمک است تا در این شرایط حساس مشکلی از چرخه تولید استان رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیران رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان را به‌عنوان یک تکلیف بدانند و به‌صورت جهادی پیگیر رفع آن‌ها باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: شرکت فولاد جنوب برای وارد شدن به چرخه تولید استان با موانع و مشکلاتی در زمینه تأمین برق و تأمین اجتماعی روبروست که نیازمند همراهی و همکاری مجموعه مدیران سازمان تأمین اجتماعی ، منطقه ویژه اقتصادی و آلومينیوم المهدی است.

حیدری تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع پیگیری این مسئله به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و در پی این پیگیری‌ها منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس و شرکت آلومينیوم نسبت به تأمین برق موردنیاز این مجموعه برای راه‌اندازی مجدد پس از سه سال  مکلف به همکاری شدند.

وی در خصوص بدهی‌های شرکت فولاد جنوب به تأمین اجتماعی، تصریح کرد: بدهی‌های این شرکت با همکاری تأمین اجتماعی از ابتدای سال 98 به‌صورت اقساطی پرداخت خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با پیگیری‌هاي به‌عمل‌آمده امیدواریم شاهد فعالیت مجدد شرکت فولاد کاوه جنوب در چرخه تولید استان بعد از نزديك به دو سال تعطیلی این واحد تولیدی با حضور مدیران ارشد استان باشیم.

حیدری در خصوص رفع موانع اتصال نیروگاه هرمز منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس به شبکه گاز، بيان داشت: مدیران شرکت گاز استان و مدیر منطقه 6 عمليات انتقال  نسبت به رفع موانع اتصال این نیروگاه به شبکه سراسری انتقال گاز در اسرع وقت اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: