• دوشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2684-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخلیه و بارگیری كانتینر در بندر شهید رجایی از560 هزار TEU گذشت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری حجمی بالغ بر 567 هزار TEU كانتینر طی سه ماهه اخیر در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، اله مراد عفیفی پور با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال 97 تا آغاز تیر ماه جاری، اظهار کرد: در این دوره زمانی 3 ماهه، در مجموع 567 هزار و 421 TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر 20 فوت) در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع 418 هزار و 504 TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی این مدت، بیش از 103 هزار TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است.

عفیفی پور اضافه کرد: طی سه ماهه گذشته، رقمی بالغ بر 56 هزار TEU كانتینر در بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی بالغ بر 105 هزار TEU کانتینر صادراتی با رشد 12.5 درصدی و 146 هزار TEU کانتینر وارداتی با كاهش 19.4 درصدی در این بخش طی 3 ماهه نخست سال جاری، خبر داد.

وی در پایان یادآور شد: بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از 80 درصد کالاهای کانتینری درسطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: