• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-10214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نصب و راه‌اندازی ۵۲ طرح مولد خورشیدی خانگی در هرمزگان

با هدف اشتغال زایی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان کمیته امداد امام (ره) ۵۲ طرح مولد خورشیدی خانگی در استان نصب و راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان گفت: هزینه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی خانگی تولید برق حدود ۲۷ میلیون تومان است که این هزینه ساخت از محل منابع کمیته امداد و منابع بانکی تأمین می‌شود و مددجو از محل فروش برق اقساط وام را پرداخت می‌کند.

عبدالرضا خسروانی با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی بر اساس ظرفیت مناطق مختلف هر شهرستان ایجاد می‌شود افزود: نیروگا‌های خورشیدی در شهرستان‌های میناب، رودان، بستک، حاجی‌آباد و بخش رودخانه راه‌اندازی شده است.

وی اظهار کرد: تاکنون برق تولیدی در منازل ۳۰ مددجو از طریق پنل‌های خورشیدی به شبکه سراسری متصل شده و اقدامات برای اتصال به شبکه ۲۲ واحد دیگر در حال اجراست.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان تصریح کرد: با برنامه ریز‌های صورت گرفته برق تولیدی پنل‌های خورشیدی پس از راه‌اندازی و نصب، مطابق تعرفه وزارت نیرو از مددجویان خریداری و به‌حساب مجری طرح واریز می‌ شود.

خسروانی اضافه کرد: تولید انرژی برق خانگی یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است و هم به‌عنوان یکی از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر به شمار می‌آید.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۸۵ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان جویای کار استان اجراشده که در این زمینه بیش از دو میلیارد و ۴۲ میلیون تومان هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: